NLB liga: Mlada Cibona deklasirala Radnički

Do desete su pobjede u 12. kolu regionalne košarkaške lige došli Cibonini igrači nedjeljnim uvjerljivim slavljem protiv Radničkog. U Draženovom domu je bilo 92-55...

Cibosi su diktirali tempo utakmice od njenog početka, pa do samoga kraja, a posebno je dojmljiva bila treća četvrtina utakmice koju su riješili u svoju korist 26-8. Kombinirano s posljednjom četvrtinom gostujuća momčad je u drugom poluvremenu utakmice ubacila tek 14 poena. Cibona, pak, 44.

Lukša Andrić je s 19 poena predvodio Cibonine strijelce, 15 je dodao Jamont Gordon (šest skokova), 11 Vedran Vukušić (sedam skokova), dok su po deset ubacili Tomislav Zubčić i Marko Tomas (šest asistencija). Ovaj potonji svih deset sa linije slobodnih bacanja (10/10). Iz igre je gađao 0/1 za dva i 0/4 za tri poena. Aleksej Kotiševskij je ubacio 11 za poraženu momčad.

U slovenskom dvoboju Union Olimpija je svladala Helios u Domžalama 73-51 i tako zadržala priključak za vodećom Cibonom.

NLB liga, 12. kolo:

Cibona - Radnički 92-55
Helios - Olimpija 51-73

Redoslijed: 1. Cibona 10-2, 2. Union Olimpija 9-3, 3. Zagreb CO 8-4, 4. Zadar 7-4 (-1), 5. Hemofarm 7-4 (-1), 6. Partizan 7-4 (-1), 7. Budućnost 6-6, 8. Crvena zvezda 5-7, 9. Široki 5-7, 10. Cedevita 5-7, 11. Radnički 4-8, 12. FMP 4-7 (-1), 13. Helios 3-9, 14. Bosna 2-10.