NLB: Cibona osigurala Final Four, Zadar i Zagreb sve dalje!

Košarkaši Cibone su odigrali još jednu vrlo dobru utakmicu, ali su ovaj put takvo što i okrunili pobjedom. Na gostovanju u Podgorici slavila je Cibona 72-62, u ogledu 21. kola regionalne NLB lige...

Prije tri dana se Cibona do posljednje sekunde držala u egalu kod Olympiacosa u euroligaškom nastupu, te su imali čak i šut za tri poena (Bogdanović) koji je mogao ogled odvesti u produžetak.

Kod Budućnosti takve drame nije bilo već je Cibona od starta preuzela kontrolu i stalno bila u prednosti. Odvojili su se na poluvremenu (43-29) i nakon toga stalno održavali deset poena i više u odnosu na crnogorsku momčad koja je oduvijek slovila kao iznimno uvjerljiv i uspješan domaćin.

Lukša Andrić je odigrao novu dobru utakmicu, te je sa 19 poena i sedam skokova bio najbolji pojedinac kod Cibone. Ugodno je iznenadio Dalibor Bagarić sa 15 poena i šest skokova, dok su po deset poena dodali Tomas i Udrih.

Ujedno je ovom pobjedom Cibona kao prva osigurala plasman na Final Four ovogodišnjeg natjecanja regionalne NLB lige.

Neugodno je iznenadio Zagreb kojeg je u Trnskom pobijedio Široki 81-71. Amerikanac Chester Mason je bio prvo ime kod pobjednika sa 20 poena, dok su bolji od ostalih kod poraženih bili Mulaomerović sa 19 poena i Simon sa 12 poena, sedam asistencija i šest skokova.

U posljednjoj subotnjoj utakmici 21. kola regionalne NLB lige košarkaši Hemofarma su slavili kod Zadra 75-70, te su tako upisali trinaestu pobjedu u sezoni.

Utakmicu su s dvije trice odlučili Borisov i Mačvan dvije minute prije kraja, kada su svoj Hemofarm sa 67-67 odveli na vodstvo 73-67. Na drugoj strani su promašivali Stipčević i Rančić i pobjeda je otišla u Vršac. Time je Zadar upisao već deseti poraz u sezoni, što ih drži podalje od samog vrha, tek na sedmom mjestu ljestvice.

Hrvoje Perić je sa 24 poena bio prvi strijelac Zadra, a tome je dodao tri asistencije i četiri skoka. Sa 22 poena je kod gostiju najbolji bio Milan Mačvan.