breaking news !: VIDEO Za povijest: Hrvatska pobijedila Austriju i plasirala se na Final Four Lige nacija!

NLB: Cibona i Zagreb doživjeli poraze

Porazima Zagreba i Cibone, hrvatskih predstavnika u NLB ligi, kompletirano je 19. kolo regionalne košarkaške lige. Zagreb je posrnuo u Draženovu domu protiv Partizana 77-69, dok je Cibona izgubila u Češkoj kod ČEZ Nymburka 76-69...

Niti 30 koševa Luke Žorića (šest skokova, pet izgubljenih lopti) nije pomoglo sastavu Mladena Erjavca, koji je posljednji put rezultatski egal (56-56) imao na početku 34. minute. U idućih je pet minuta Partizan serijom 16-6 otišao na nedostižnih 72-62.

Mario Kasun ostvario je učinak od 17 koševa i šest skokova, te su centri zajednički zabili 47 od 69 koševa domaćih.

Kod gostiju su sa po 14 koševa najefikasniji bili Jerrells i Katić.

Partizan je ovom pobjedom prvi put ove sezone izbio na prvo mjesto ljestvice.

Cibona se u Češkoj dobro držala do početka četvrte četvrtine. Domaća je momčad na nedostižnih +13 (70-57) otišla u 37. minuti.

Chester Simmons s 18 koševa i 9 skokova bio je najbolji u pobjedničkoj momčadi, dok je Cibonu predvodio Leon Radošević sa 16 koševa. Gordan Giriček ubacio je 11 koševa uz šest skokova i tri asistencije.