NLB: Cedevita poražena u Češkoj, daleko od Final Foura

Košarkaši Cedevite poraženi su u gostima kod Nymburka s 90-86 u 23. kolu regionalne NLB lige. Izgubili su time praktički sve šanse za plasman u doigravanje...

Imali su Zagrepčani na poluvremenu prednost 48-39, odmah na startu treće četvrtine su otišli i na plus 11, ali malo-pomalo su počeli padati i već do kraja tog dijela igre su Česi smanjili na 66-64. U 37. su minuti i poveli (76-75), a u neizvjesnoj završnici došli i do pobjede.

Obje momčadi sada, uz utakmicu više od konkurencije, imaju omjer pobjeda i poraza 11-12, dok je četvrtoplasirana Budućnost, koja drži posljednje mjesto koje vodi u doigravanje, na omjeru 13-9. Do kraja osnovnog dijela natjecanja su, nakon ovoga vikenda, još tri kola.

Najbolji je večeras kod Cedevite s 19 koševa, pet skokova i četiri asistencije bio Dontaye Draper, a u dobrom se svjetlu sa 17 poena i šest skokova predstavio i povratnik Andrija Žižić. S 19 je koševa najefikasniji kod Nymburka bio Afik Nissim.