NLB: Cedevita osramotila slovenskog euroligaša!

Košarkaši Union Olimpije su dosad hit-momčad Eurolige. U jakoj skupini D, s Panathinaikosom, CSKA-om, Efes Pilsenom i ostalima, nakon pet utakmica imaju omjer 4-1 i vodeća su momčad skupine zajedno s Atenjanima...

No, u subotu su Ljubljančani u ogledu 8. kola regionalne NLB lige teško stradali. Gostovali su u Sutinskim Vrelima i protiv hrvatskog predstavnika Cedevite upisali poraz uz minus od 38 poena (95-57). Jedina četvrtina u kojoj je Union Olimpija parirala je bila ona otvorna, a nakon nje je Cedevita imala plus od četiri poena (20-16). Međutim, sve nakon toga je proteklo u posvemašnjoj dominaciji Cedevite, posebno posljednja četvrtina u kojoj su suparniku utrpali čak 32 poena.

Najbolji igrač kod Cedevite je bio Dontaye Draper sa 28 poena. Pametno je trošio lopte, pa je tako za dva poena gađao 6-7, za tri poena 3-5, a s linije slobodnih bacanja 7-7. Tomislav Petrović je dodao 14, a Hrvoje Kovačević 13 poena kod pobjednika.

U drugom dosad završenom ogledu Hemofarm je u Vršcu pobijedio Nymburk 86-85, a pobjedničke je poene s linije slobodnih bacanja postigao Miljan Pavković.

NLB liga, 8. kolo:

Cedevita - Union Olimpia 95-57

Hemofarm - Nymburk 86-85

Budućnost - Zadar (kasnije)

Široki - Zagreb (kasnije)

Redoslijed: 1. Hemofarm 6-2, 2. Cedevita 5-3, 3. Union Olimpija 5-3, 4. Nymburk 5-3, 5. Krka 4-3 (-1)..., 7. Zagreb 4-3 (-1)..., 9. Cibona 3-4 (-1)..., 13. Zadar 2-5 (-1).