Litva može i ispasti

Nedodirljivi Francuzi i dalje jedini stopostotni na Eurobasketu, 'namučio' ih domaćin!

U posljednjem susretu skupine E drugog kola druge faze natjecanja na Eurobasketu u Litvi, Francuska je svladala domaćina prvenstva.

Francuska košarkaška reprezentacija nanijela je domaćinu Europskog košarkaškog prvenstva Litvi drugi poraz. Francuzi su u drugom kolu druge faze natjecanja slavili rezultatom 73-67 i na taj način ostali jedina neporažena reprezentacija prvenstva.

Francuska je i dalje jedina stopostotna momčad prvenstva nakon što su u uzbudljivoj posljednjoj četvrtini preokrenuli zaostatak s kojim su ušli u posljednju dionicu utakmice. Francuzi su vodili šest razlike na poluvremenu, ali je Litva odličnom obranom u trećoj dionici preokrenula rezultat u svoju korist i povela 46-43 uoči posljednje četvrtine. Tada, kao i u svakoj svojoj napetoj utakmici na prvenstvu, Francuska ubacuje u najvišu razinu i postiže 30 koševa, dok se Litva zaustavila na 21.

Najefikasniji kod Francuza bio je Nando de Colo koji je ubacio 21 poen, najviše u dosad šest odigranih utakmica. Zvijezda San Antonio Spursa Tony Parker dodao je 19, a Joakim Noah devet, ali uz 13 skokova. Kod Litve nitko nije bio pretjerano raspoložen pa je najbolji strijelac večeri bio Simas Jasaitis koji je ubacio 13 poena.

Litva 67
Igrač Min. Šut 2 Šut 3 Šut 1 Sko. Ast. Poe.
Ekipa   - - - 2

Litva se ovim porazom našla u situaciji da bi mogla završiti turnir u grupnoj fazi natjecanja, ali to se može dogoditi samo u ludom spletu okolnosti da budu visoko poraženi u posljednjem kolu od Njemačke, i da Turska ili Srbija slave s velikom koš razlikom.