Izravan dvoboj

NBA zvijezda u gradskom derbiju bolja od Ukića!

Košarkaši Beşiktaşa u gradskom su derbiju pobijedili Fenerbahçe u posljednjoj utakmici četvrtog kola turskog prvenstva 83-78...

Stvarali su domaći košarkaši, predvođeni ponajboljim svjetskim playmakerom Deronom Williamsom, prednost tijekom prvih triju trećina. Na poluvremenu je bilo 47-34, a uoči posljednje dionice igre 64-50 za domaću, Beşiktaşevu momčad.

Deron Williams u izravnom je dvoboju odnio pobjedu protiv hrvatskog reprezentativca Roka Ukića. Za 31 je minutu na parketu Amerikanac zabio 21 koš (3-5 za dva, 5-9 za tri poena) uz pet skokova i pet asistencija.

Playmakeru New Jersey Netsa, koji u Turskoj igra do okončanja igračkog štrajka u NBA ligi, Ukić je pružao solidan otpor. Zabio je Splićanin 16 koševa uz 50% šuta iz igre (2-4 za dva, 4-8 za tri poena) uz tri skoka, dvije asistencije i dvije izgubljene lopte.

Po 16 su koševa za poraženi sastav, koji s klupe vodi Neven Spahija, zabili također Oguz Savaş i Emir Preldžić. Najbolji je u Spahijinu sastavu bio Preldžić jer je potrošio 10 lopti za šest ubačaja iz igre, te dodao osam skokova, četiri asistencije jednu ukradenu i niti jednu izgubljenu loptu.

Bojan Bogdanović odradio je 18.5 minuta. Ubacio je osam poena (3-6 za dva, 0-3 za tri poena), te dodao pet skokova i dvije asistencije. Marko Tomas i dalje ne igra zbog ozljede.

Spahijinom je sastavu, inače aktualnome turskom prvaku, ovo bio već treći ovosezonski poraz u sedmoj utakmici, ali i prvi u TBL-u.

Beşiktaş sada dijeli prvo mjesto s Anadolu Efesom i Galatasarayem s maksimalnim učinkom.

Anadolu je u podnevnom terminu došao do 84-76 domaće pobjede nad Banvitom. Stanko Barać nije bio u sastavu domaćih, koje je predvodio Ersan Ilyasova s 21 košem i sedam skokova.