hezonja skroman

Rekordna minutaža za Zupca u povijesnoj večeri DeRozana!

Povijesnu večer u dresu Toronto Raptorsa imao je najbolji igrač DeMar DeRozan, koji je upisao 52 poena.

DeMar DeRozan (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Hrvatski košarkaš Mario Hezonja sudjelovao je s četiri poena i dva skoka za 16 minuta igre u porazu njegova Orlanda 98:95 na gostovanju kod Brooklyna, dok su Los Angeles Lakersi poraženi u Minnepolisu sa 114:96, a hrvatski centar Ivica Zubac odigrao je u ovoj sezoni rekordnih 12 minuta te postigao četiri koša uz četiri skoka.

Preostale dvije utakmice, koje su odigrane na NBA-jevim parketima prvog dana 2018. godine, odlučene su u produžetku. DeMar DeRozan je s 52 koša bio najzaslužniji za pobjedu Toronta 131:127 nad Milwaukeejem. Uz postavljanje osobnog rekorda po broju poena na jednom dvoboju, DeRozan je postao i rekorder Raptorsa po postignutim koševima u utakmici osnovnog dijela sezone.

Jedinu gostujuću pobjedu ostvario je Portland, koji je sa 124:120 slavio u Chicagu. C. J. McCollum je sa 32 koša i osam asistencija bio najbolji kod Trail Blazersa, dok je bivši centar Cedevite i Zadra Jusuf Nurkić ubacio 11 koševa uz 15 skokova.