Napadačka rapsodija

Povijesna četvrtina i demoliranje Jokićevog Denvera: 51 poen i 10 trica u nikad viđenih 12 minuta

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović je sinoć bio najučinkovitiji igrač Indiana Pacersa u pobjedi od 131-97 nad Phoenix Sunsima, dok je Dario Šarić upisao 11 poena u porazu Minnesota Timberwolvesa od Philadephia 76ersa, a Zubac sedam koševa u pobjedi svojih LA Lakersa.

Golden State Warriors (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Bojan Bogdanović je zabio deset od ukupno 20 poena u prvih 4:14 minuta utakmice, a Indiana je u prvoj četvrtini stvorila prednost od 19 poena. Uz šut iz igre 7/12 i trice 3/5 Bogdanović je još upisao pet skokova i tri asistencije. Tyreke Evans je također ubacio 20 poena uz četiri skoka za Pacerse, a Myles Turner 18.

T.J. Warren je predvodio Sunse s 18 poena, a Dragan Bender je u pet minuta ostao bez ubačaja (šut iz igre 0/1).

Dario Šarić se sinoć vratio u Philadelphiju, gdje su od njegovih Minnesota Timberwolvesa bolji bili s visokih 149-107 domaći Sixersi.

Joel Embiid je predvodio domaću momčad s 31 poenom i 13 skokova, što mu je 37. ''double-double''. Ben Simmons je dodao 20 poena, 11 skokova i devet asistencija, a Jimmy Butler 19 poena u prvoj utakmici protiv svoje bivše momčadi.

Dario Šarić je bio solidan, u 23 minute je zabio 11 poena (šut iz igre 5/9, trice 1/4), pridodavši tome pet skokova i dvije asistencije. Najbolji kod Wolvesa bio je Derrick Rose s 15 poena.

Los Angeles Lakersi su sa 107-100 pobijedili kod kuće Chicago Bullse. Lonzo Ball je zabio 19 uz osam skokova za Lakerse, dok je Ivica Zubac u osam minuta na terenu ubacio sedam poena (šut iz igre 2/2) i upisao tri skoka i jednu asistenciju.

Jabari Parker je sa 18 koševa bio najbolji strijelac Chicaga kojem je ovo osmi uzastopni poraz.

Visoku pobjedu su sinoć ostvarili i aktualni prvaci Golden Warriorsi koji su sa 142-111 svladali u gostima Denver Nuggetse.

Warriorsi su u prvoj četvrtini ubacili rekordan 51 poen i deset trica, a predvodili su ih Stephen Curry i Klay Thompson koji su zabili svaki po 31 poen, dok je Kevin Durant utakmicu završio sa 27 poena. Golden State je imao 60 posto šut iz igre, a trice 53,8 posto.

I Atlanta Hawksi su kod kuće slavili s visokih 142-126 protiv Oklahoma City Thundera. John Collins je s 26 poena bio najbolji strijelac Hawksa, dok je kod Oklahome najbolji bio Russell Westbrook sa 31 poenom i 11 asistencija.

Milwaukee Bucksi su sa 124-86 kod kuće nadigrali Miami Heat za koje je ovo poraz s najvećom razlikom ove sezone.