NBA: Večer Dwyanea Wadea za pamćenje!

Od najjačih klubova NBA lige u utorak navečer su nastupili samo košarkaši Miamija, te su s uspjehom okončali gostovanje kod Indiane. Pobijedili su 110-103...

Unatoč sjajnim predstavama Dwyanea Wadea i LeBrona Jamesa čak se Miami dugo mučio s upornom Indianom koja je nadoknadila i -24 iz prvog poluvremena. U tom je dijelu igre naprosto briljirao Wade koji je u prve 24 minute ubacio 31 poen. Time je Wade izjednačio i klupski rekord po broju poena u prvom dijelu utakmice. James je, pak, dodao 27 poena uz šest skokova i pet asistencija, a Miami je očigledno brzo prebolio nedavni poraz od Bostona, treći ove sezone od tog sastava. Miami je ujedno prekinuo seriju od pet pobjeda zaredom Indiane na domaćem parketu.

Memphis je sa 102-91 pobijedio Philadelphiju, te je time došao do četvrte pobjede zaredom. Iako je statistički gledano najbolji igrač Memphisa bio Zach Randolph sa 21 poenom, 10 skokova i sedam asistencija, može se reći da je u bitnim trenucima posebno povukao Mike Conley. Naime, kompletna 22 poena je taj igrač ubacio tijekom drugog poluvremena.

No, u pobjedničko raspoloženje domaćina se ušuljala i jedna loša vijest. Njihov najbolji igrač Rudy Gay se tijekom druge četvrtine ozlijedio (rame), nakon čega se nije vraćao na parket.

Utah niže poraze. Kako je bilo u zadnjem periodu dok je trener bio legendarni Jerry Sloan, tako je i zadnjih dana bez Sloana. U utorak su poraženi kod Phoenixa 102-101. Premda nikada nisu bili obrambena momčad baš je na takav način Golden State pobijedio New Orleans 102-89. U trećoj i četvrtoj četvrtini je New Orleans postigao tek po 18 poena.

NBA liga, utorak:

Indiana - Miami 103-110 (Hibbert 18p, 7s, 3a / Wade 41p, 12s, James 27p, 6s, 5a)

Chicago - Charlotte 106-94 (Deng 24p, 4s, 3a, Rose 18p, 13a / Henderson 22p, 5s)

Memphis - Philadelphia 102-91 (Randolph 21p, 10s, 7a, Conley 22p / Young 23p, 5s)

Oklahoma City - Sacramento 126-96 (Durant 17p, 7s, Ibaka 15p, 9s / Cousins 21p, 13s)

Phoenix - Utah 102-101 (Frye 31p, 11s, Nash 20p, 14s / Jefferson 32p, 10s)

Golden State - New Orleans 102-89 (Wright 16p, 5s, 5a, Ellis 21p / Paul 11p, 4s, 10a)

14. Sacramento 52 13 39 -262
15. Minnesota 55 13 42 -323