Deset poena Šarića

Šesta uzastopna pobjeda Bogdanovićeve Indiane, Hezonja bolji od Zupca

Košarkaši Indiana Pacersa ostvarili su šestu uzastopnu pobjedu u NBA ligi svladavši kao gosti Chicago Bullse sa 119-116 nakon produžetka.

Indiana Pacers - Chicago Bulls (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Bojan Bogdanović je u novi uspjeh Indiane ugradio 13 poena (šut za dva 5-12, trica 0-3, slobodna bacanja 3-4) uz šest skokova i četiri asistencije za 40 minuta provedenih na terenu.

Protiv jedne od najslabijih momčadi u ligi Pacersi su umalo ispustili pobjedu, 20-ak sekundi prije kraja četvrte četvrtine vodili su sa 104-99, no tada je Zach LaVine pogodio tricu za 104-102, da bi potom Bogdanović 14 sekundi prije isteka vremena pogodio samo jedno od dva slobodna bacanja za 105-102 i ponudio domaćim a mogućnost da još jednom tricom izbore produžetak. To se i dogodilo, LaVine je još jednom bio precizan s distance pa se ušlo u dodatnih pet minuta.

Minutu prije kraja produžetka Bullsi su vodili 113-110, no do kraja susreta postignute su četiri trice od koji su tri ubacili Pacersi. Myles Turner i Victor Oladipo su svojim ubačajima doveli Pacerse u vodstvo 116-11, potom je Lauri Markkanen uspio poravnati na 116-116 devet sekundi prije kraja, da bi u posljednjem napadu gostiju odgovornost preuzeo Oladipo i tricom s osam metara osigurao pobjedu svom sastavu.

Oladipo je bio najbolji igrač Pacersa s 36 poena, a odličan je bio i Domantas Sabonis s 23 poena i 12 skokova, dok su Bullse predvodili LaVine s 31 i Markkanen s 27 poena.

Pacersi su s omjerom pobjeda i poraza 26-12 i dalje treći sastav Istočne konferencije dok su Bullsi sa 10-29 13. na Istoku.

Minnesota Timberwolvesi na svom su parketu nadigrali Orlando Magic sa 120-103, a hrvatski reprezentativac Dario Šarić je za 20 minuta provedenih u igri postigao 10 poena (šut za dva 3-5, trica 1-3, slobodna bacanja 1-1) uz četiri skoka i dvije osvojene lopte za pobjednike. Sredinom druge četvrtine gosti s Floride imali su 19 poena prednosti, no sredinom posljednjeg dijela susreta bilo je 21 razlike u korist domaćih. Najzaslužniji za takav preokret bili su Karl-Anthony Towns sa 29 poena i 15 skokova i povratnik nakon ozljede Jeff Teague s 23 ubačaja i 10 asistencija, dok su kod Magica najbolji bili Nikola Vučević s 22 i Evan Fournier s 21 poenom.

Sa 18-21 Minnesota je 13. na Zapadu, a sa 17-21 Orlando je 10. na Istoku.

New York Knicksi prekinuli su niz od osam poraza 119-112 pobjedom na gostovanju kod Los Angeles Lakersa. U tom dvoboju priliku su dobila dvojica hrvatskih igrača i obojica su dobro iskoristila minute koje su imali na raspolaganju, Mario Hezonja je za 13 minuta u dresu Knicksa postigao 10 poena (šut za dva 2-2, trica 1-2, slobodna bacanja 3-6) uz dva skoka i po jednu asistenciju, osvojenu loptu i blokadu, dok je Ivica Zubac za 11 minuta u sastavu Lakersa postigao 10 poena (šut za dva 4-6, slobodna bacanja 2-2) uz šest skokova, dvije asistencije i jednu blokadu.

Knickse je do tek 10. pobjede u sezoni predvodio Tim Hardaway s 22 ubačaja, dok je kod Lakersa, koji su petu utakmicu zaredom bili bez ozlijeđenog LeBrona Jamesa, najefikasniji bio Brandon Ingram sa 21 poenom.

Lakersi s 21-18 pali na osmo mjesto Zapada, dok su Knicksi sa 10-29 tek 14. na Istoku.

Milwaukee Bucksi učvrstili su se na vrhu Istoka i čitave lige uvjerljivom 144-112 pobjedom protiv Atlanta Hawksa. Susret je bio odlučen već u prvih 12 minuta koje su Bucksi dobili sa 43-14, a prednost domaćih je u nastavku narasla i na najvećih 46 razlike prije no što su gosti uspjeli ublažiti katastrofu. Giannis Antetokounmpo igrao je samo 19 minuta, ali je i u tako kratkom razdoblju umalo ostvario "triple-double" sa 16 koševa, 10 asistencija i 8 skokova. Najefikasniji kod Bucksa bili su Malcolm Brogdon i Khris Middleston sa po 19 ubačaja, a isti je učinak za Hawkse imao DeAndre Bembry.

Zanimljivo je bilo u Portlandu gdje je gostujući Oklahoma City Thunder slavio s konačnih 111-109. Iako gu gosti četiri minute prije kraja vodili sa 10 razlike, domaći su u završnici imali napad za poravnanje, ali prvo je Damian Lillard promašio polaganje, da bi nakon skoka u napadu priliku imao i CJ McCollum, no i on je bio neprecizan.

U sastavu Thundera dva su igrača postigla više od 30 poena, Paul George se zaustavio na 37, a Russell Westbrook na 31 poenu, dok su kod Blazersa najefikasniji bili Lillard s 23 i Jusuf Nurkić s 22 poena.

Oklahoma City je drugi sastav Zapada sa 25-13, a Portland sedmi na Zapadu sa 22-17.