Druga večer nove NBA sezone donijela je čak 13 utakmica, a Miami je sa svojim velikim trojcem stigao do prve pobjede. Slavio je Heat u Philadelphiji sa 97-87.

Nakon poraza dan ranije kod aktualnog doprvaka Bostona, zvjezdana momčad s Floride uspjela se oporaviti i mini-turneju po istočnoj obali ipak zaključiti s pobjedom.

Glavnu ulogu u slavlju Heata ipak nije imao novi šef LeBron James, već onaj koji je bio ključ uspjeha i prijašnjih sezona - Dwyane Wade. Predvodio je MVP finala 2006. godine svoju momčad s 30 poena i sedam skokova, Jamesov doprinos se očitovao u 16 koševa i sedam asistencija, ali i devet izgubljenih lopti, dok je treća zvijezda Chris Bosh dodao 15 poena. No, drugi je strijelac momčadi, iza Wadea, ipak bio igrač s klupe James Jones s 20 poena.

Gosti su utakmicu prelomili na početku treće četvrtine kad su s tri vezane trice značajno povećali osam poena prednosti s koliko su otišli na poluvrijeme. Na ulasku u posljednju četvrtini Miami je vodio s 80-54, tako da su Sixersi do kraja tek ublažili poraz.

Cleveland je odigrao prvu utakmicu bez LeBrona Jamesa nakon sedam godina i odmah došao do iznenađujuće pobjede. Cavaliersi su sa 95-87 slavili protiv Bostona koji je tako brzo prizemljen nakon uzleta protiv Miamija. Vodili su Celticsi sa 11 koševa prednosti u trećoj četvrtini, ali nisu to znali sačuvati. Domaće su predvodili J.J. Hickson (21 poen) i Daniel Gibson (16).

I Toronto je prvi put nakon sedam godina zaigrao bez svoje najveće zvijezde Chrisa Bosha, ali za razliku od Clevelanda, Raptorsi su pali u svojoj dvorani. S 98-93 ih je svladao New York predvođen Wilsonom Chandlerom (22 poena, osam skokova) i pojačanjem iz Phoenixa Amar'eom Stoudemireom (19 poena, deset skokova).

Prvo ime večeri bio je Monta Ellis koji je s 46 koševa, čime je izjednačio svoj učinak karijere, odveo Golden State do pobjede protiv Houstona (131-128). Warriorsi su slavili protiv Rocketsa nakon devet uzastopnih poraza, a ovo im je ujedno prva pobjeda na startu sezone nakon 2005. Gostima nije pomogao ni sjajan učinak Luisa Scole koji je ubacio 36 koševa i dodao tome 16 skokova.

NBA liga, srijeda:

Cleveland - Boston 95-87 (Hickson 21p, Gibson 16, 8a / Rondo 18p, 9a)

New Jersey - Detroit 101-98 (Lopez 25p, 9s, Harris 22p, 9a / Stuckey 14p, 7a)

Philadelphia - Miami 87-97 (Turner 16p / Wade 30p, 7s, Jones 20p, James 16p, 7a)

Toronto - New York 93-98 (Bargnani 22p / Chandler 22p, 8s, Stoudemire 19p, 10s)

New Orleans - Milwaukee 95-91 (West 22p, 7s, Paul 17p, 16a / Delfino 19p)

Minnesota - Sacramento 116-117 (Ridnour 20p / Landry 22p, 11s, Garcia 22p)

Oklahoma City - Chicago 106-95 (Durant 30p, 7s, Westbrook 28p, 10s / Rose 28p)

Memphis - Atlanta 101-119 (Conley 23p, 8a / Johnson 22p, 7a, Pačulia 17p, 11s)

Dallas - Charlote 101-86 (Nowitzki 28p, 13s, Terry 22p / Thomas 22p)

San Antonio - Indiana 122-109 (Duncan 23p, 12s, Ginobili 22p / Hibbert 28p)

Denver - Utah 110-88 (Anthony 23p, 7s, Afflalo 22p / Williams 17p)

Golden State - Houston 132-128 (Ellis 46p, Curry 25, 11a / Scola 36p, 16s)

LA Clippers - Portland 88-98 (Gordon 22p / Roy 22p, 10s, Aldridge 19p, 10s)