šarić jako skroman

76ersi ga čekali godinu dana, no vrijedilo je: Simmons odigrao utakmicu za pamćenje!

Minutaža Darija Šarića u odnosu na prošlu sezonu u NBA ligi rapidno opada.

Prošlogodišnji prvi izbor NBA drafta 21-godišnji Australac Ben Simmons, koji je morao propustiti cijelu prošlu sezonu zbog ozljede stopala, zablistao je punim sjajem u prvoj ovosezonskoj pobjedi Philadelphije, te postao tek treći igrač u povijesti lige kojemu su trebale tek četiri utakmice da bi ostvario svoj prvi triple-double učinak.

Tek treći u povijesti, drugi nakon Oscara Robertsona

Simmons je u pobjedi Philadelphije 97-86 u Detroitu sudjelovao s 21 košem, 12 skokova i 10 asistencija, te se pridružio dvojici kojoj je to uspjelo prije njega; Art "Hambone" Williams uspio je to u sezoni 1967./68. igrajući za San Diego Rocketse, a sedam godina prije njega prvi je to učinio Oscar Robertson u Cincinnatiju.

"Iskreno, sretan sam zato što smo pobijedili. To mi znači mnogo više od statistike. Lijepo je u mojim godinama doći do triple-doublea, ali još je ljepše pobijediti", izjavio je 21-godišnji Australac koji je tijekom dvoboja u Detroitu odlično surađivao s centrom Joelom Embiidom.

Kamerunac je s 30 koševa i devet skokova bio drugi najbolji igrač Sixersa. Naš Dario Šarić igrao je 20 minuta te ubacio sedam koševa uz skroman šut (ukupno iz igre 3/10. za tricu 1/4), a imao je po jedan skok i asistenciju.

Najbolji je kod Detroita bio Reggie Jackson sa 16 koševa, sedam asistencija i šest skokova, a centar Andre Drummond završio je dvoboj sa 14 poena i 14 skokova.

Warriorsi se iskalili na Dallasu, Memphis skinuo i Rocketse

Aktualni prvaci Golden State Warriorsi do nekoliko sati prije utakmice živjeli su u neizvjesnosti hoće li njihov kapetan Stephen Curry moći zaigrati na gostovanju u Dallasu, jer mu je prijetila suspenzija zbog isključenja na prethodnoj utakmici u Memphisu. Curry je samo novčano kažnjen sa 50.000 dolara, zbog bacanja štitnika za zube i svađe sa sucem, te je sa 29 koševa i osam asistencija predvodio Warriorse do uvjerljive pobjede od 133-103 kojom je Golden State došao do polovičnog učinka u prve četiri utakmice.

Kevin Durrant u pobjedu je ugradio 25 poena, osam skokova i šest asistencija, a Klay Thompson bio je treći strijelac momčadi s 21 košem. Kod Dallasa, koji još uvijek čeka na prvu pobjedu u sezoni (0-4), najbolji je bio Wesley Matthews s 19 koševa, a po 13 su ubacili Harrison Barnes, Yogi Ferrell i J. J. Barea.

U Houstonu su se sudarile dvije neporažene momčadi koje se već sada mogu pohvaliti da su svladale aktualne prvake. Rocketsi (3-0) su to učinili na otvaranju sezone u Oaklandu, a Memphis (2-0) prije tri dana pred svojim navijačima. Houston je vodio većim dijelom dvoboja, najviše sa +12 sredinom treće četvrtine, a u posljednjih šest i pol minuta domaći su ušli sa +10 (88-78) nakon polaganja Jamesa Hardena.

Međutim, tada je domaći stroj stao. Rocketsi su do kraja utakmice postigli još samo dva poena, a primili čak 20 za konačnih 98-90 i slavlje Grizzliesa koje je prema pobjedi poveo Mike Conley, postigavši 12 od svojih 17 koševa u toj završnici. Marc Gasol je bio najbolji strijelac Memphisa sa 26 koševa, a odličan je bio James Ennis III sa 14 poena i 11 skokova.

Sa 27 koševa i sedam asistencija strijelce Houstona predvodio je Eric Gordon, kojemu je prije dvoboja uručena nagrada za najboljeg šestog igrača u prošloj sezoni. James Harden je ubacio 22 koša uz osam asistencija i pet skokova.

Wizardsi stopostotni na Istoku, Giannis ponovno čudesan

Uz Memphis (3-0), još su tri momčadi na Zapadu bez poraza, a to su LA Clippers (2-0) i San Antonio (3-0) koji je do treće pobjede u sezoni stigao nanijevši prvi poraz Torontu. Spursi su pred svojim navijačima svladali Raptorse sa 101-97 uz odličnu partiju razigravača Dejountea Murrayja koji je ubacio 16 koševa uz 14 skokova i šest asistencija.

LaMarcus Aldrige je ubacio 20 poena uz osam skokova, a Danny Green je završio sa 17 koševa i osam skokova. Kod Raptorsa je opet najbolji bio DeMar DeRozan sa 28 koševa, ali su gosti patili zbog skromne večeri prvog razigravača Kylea Lowryja koji je za osam koševa ispucao 11 lopti.

Tako je na Istoku ostala samo jedna neporažena momčad - Washington Wizards (3-0). Do treće pobjede su 'čarobnjaci' stigli slavljem 109-104 na gostovanju kod Denvera. Gosti su početkom drugog poluvremena preuzeli vodstvo i više ga nisu ispuštali iz ruku. Cijela početna petorka Washingtona bila je na dvoznamenkastom učinku. Bradley Beal je postigao 20 koševa, John Wall je ubacio 19 uz šut 3/13, ali je imao i 12 asistencija, dok je Otto Porter spojio 17 poena i 10 skokova. Nikola Jokić je bio najbolji igrač Denvera sa 29 koševa, devet skokova i pet asistencija.

Giannis Antetokounmpo svojim je učinkom u prve četiri utakmice istaknuo kandidaturu za najkorisnijeg igrača lige. Grk je sa 32 koša, 14 skokova i šest asistencija bio najzaslužniji za domaću pobjedu Milwaukeeja 103-94 nad Charlotteom. Chris Middleton je dodao 20 koševa, a Mirza Teletović 15 gađajući za tricu 5/9. Frank Kaminsky je sa 18 koševa bio najbolji strijelac Hornetsa, a Jeremy Lamb je ubacio 17 uz devet skokova. Čak 22 skoka uz osam poena imao je Dwight Howard, ali je promašio svih devet slobodnih bacanja.

Promjena trenera u Phoenixu donijela je rezultat, jer su Sunsi svladavši Sacramento sa 117-115 stigli do prve ovosezonske pobjede. No, iako su Sunsi imali i 22 koša prednosti tijekom dvoboja u kojem ih je vodio dosadašnji pomoćnik smijenjenog Earla Watsona, Kanađanin Jay Triano, te u posljednje tri minute ušli sa +11, morali su se grčevito boriti za pobjedu do posljednje sekunde u kojoj je Garrett Temple promašio tricu za pobjedu, nakon što je sa 23 koša bio najbolji strijelac Sacramenta. Prvi je nastup za Kingse ubilježio Bogdan Bogdanović te za 25 minuta ubacio 12 koševa uz šut 5/15.

Privremeni trener Phoenixa Jay Triano ostavio je na klupi Erica Bledsoea, čija je objava na twitteru o tome kako više ne želi biti u Phoenixu prethodila Watsonovom otkazu. Devin Booker je sa 22 koša bio prvi strijelac Sunsa. Marquese Chriss je ubacio 19, a Mike James 18 poena. Dragan Bender je bio u igri 13 minuta te postigao pet koševa šutirajući 1/4 iz igre (1/3 za tricu), a imao je i pet skokova te dvije asistencije.

Sjeverozapadna divizija
1. Minnesota 2 1 .667 -