Pogodio ključnu tricu

Babo u velikoj formi: Sjajnom partijom odveo Pacerse do nove pobjede

Bojan Bogdanović u dva je dana odigrao dvije sjajne utakmice.

Bojan Bogdanović (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Indiana Pacersi upisali su četvrtu uzastopnu pobjedu, a jedan od najboljih ponovno je bio Bojan Bogdanović. Pacersi su slavili protiv Orlando Magica 105:97, a Bogdanović je ubacio 26 koševa (šut iz igre 9/15, 5/7 za tricu) i dodao sedam skokova.

Bogdanović je posebno raspoložen bio u drugom poluvremenu u kojem je ubacio 24 od svojih 26 koševa, a zabio je i ključnu tricu 30 sekundi prije kraja kojom je riješio pitanje pobjednika.

Indiana je jakom obranom prisilila Magic na 22 izgubljene lopte. Obje su momčadi bile izjednačene u prvom poluvremenu, no u drugom se Indiana zahvaljujući obrani odvaja i ograničava Orlando na svega 42 koša u zadnje dvije četvrtine.

U zadnjoj je četvrtini Orlando uspio doći na četiri koša zaostatka, ali onda Indiana pojačava napad i zahvaljujući tricama Bogdanovića i Thaddeusa Younga povećava prednost na 11 koševa.

Bogdanović je tako izjednačio učinak iz najbolje partije sezone koju je odigrao samo dan ranije protiv druge floridske momčadi Miami Heata. Ovaj put ipak nije najbolji u momčadi – Victor Oladipo predvodio je Pacerse s 29 koševa, devet skokova, pet asistencija i sedam ukradenih lopti. Mario Hezonja za Orlando nije ulazio u igru.

Philadelphia 76ersi upisali su pobjedu 107:86 protiv Utah Jazza, a Dario Šarić je sudjelovao s pet koševa, sedam skokova i dvije asistencije za 23 minute na parketu. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti 16. uzastopnu pobjedu Boston Celticsa koji su pobijedili Dallas Maverickse sa 110:102 nakon produžetka. Monstruoznu utakmicu odigrao je Kyrie Irving koji je ubacio 47 koševa.