toronto prosuo vodstvo

Bucksi preokretom u zadnjoj četvrtini poveli u finalu Istoka protiv Raptorsa

Milwaukee je loše otvorio utakmicu, ali na kraju su stigli do prve pobjede u seriji.

Giannis Antetokounmpo i Kawhi Leonard (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Najbolja momčad regularnog dijela NBA sezone Milwaukee Bucks u srijedu su u prvoj utakmici finala Istočne konferencije na domaćem terenu svladali sa 108:100 Toronto Raptorse i poveli s 1:0 u seriji na četiri pobjede.

Milwaukee je pobjedu izborio u zadnjoj četvrtini, a najzaslužniji za to je bio Brook Lopez, koji je 13 od ukupno 29 koševa u zadnjoj dionici u kojoj su Bucksi nadigrali Raptorse s 32:17. Giannis Antetokounmpo je dodao 24 koša, a Malcolm Brogdon 15.

Torontu nisu pomogli ni Kawhi Leonard i Kyle Lowry koji su utakmicu završili s 31, odnosno 30 koševa.

Milwaukee je loše započeo utakmicu i nakon prvih devet minuta veće je zaostajao 13 koševa (28:15). Bucksi se tada ipak bude i na poluvremenu zaostaju osam koševa (59:51), a na početku zadnje četvrtine sedam (83:76).

Druga je utakmica na rasporedu u petak i igra se opet u Milwaukeeju.

U finalu Zapadne konferencije aktualni prvaci Golden State Warriors vode u seriji protiv Portland Trail Blazersa 1:0.