NBA: Maimi s lakoćom razbio Netse u gostima

S dvije pobjede krenuli su košarkaši New Jersey Netsa u NBA sezonu, a onda nabasali na Miami Heat i doživjeli uvjerljiv poraz u svom Prudential Centeru. Bilo je 101-78 za goste...

Miamijeve zvijezda nisu se previše potrošile u ovoj utakmici. Dwyane Wade (17 poena, šest skokova, sedam asistencija) i Chris Bosh (18 koševa) na klupi su bili cijelu posljednju četvrtinu utakmice, a LeBron James (20 poena, po sedam skokova i asistencija, pet izgubljenih lopti) njen veći dio. Preciznije, nitko od startera kluba kojem se predviđaju velike stvari u ovoj i nadolazećim sezonama, nije odigrao niti 30 minuta utakmice.

Kako je to izgledalo dok je na terenu bila Miamijeva velika trojka najbolje će pokazati sljedeći podaci: U prvom poluvremenu šut Heata iz igre bio je 68 posto, a James, Wade i Bosh kombinirano su postigli 41 poen, odnosno samo jedan manje od cijelog suparničkog tima. Donijelo im je to treću pobjedu u četvrtoj utakmici sezone.

Netse, koji su prošle sezone ostvarili omjer pobjeda i poraza 12-70 nakon što su izgubili 18 uvodnih utakmica, učinkom je predvodio Brook Lopez (20 poena, pet skokova). Vlasnik kluba Rus Mihail Prohorov utakmicu je odgledao u društvu sunarodnjaka Romana Abramoviča, vlasnika engleskog nogometnog Premierligaša Chelseaja.

9. San Antonio 2 1 1 +4
10. Minnesota 3 1 2 -10
11. Phoenix 3 1 2 -6
12. L.A. Clippers 2 0 2 -28
13. Utah 2 0 2 -38
14. Houston 3 0 3 -19