breaking news !: UŽIVO Ustavni sud: "Milanović ne može biti ni mandatar ni predsjednik Vlade ni ako podnese ostavku"

Teksaški derbi je bio koban za San Antonio, pa su tako Spursi nakon njega upisali tek drugi poraz ove sezone i prvi nakon dvanaest pobjeda u seriji...

Zadnjih sezona je Dallas imao mnogo više uspjeha u tim ogledima protiv San Antonija, a zagorčao je život Popovichevoj momčadi i u petak navečer pobijedivši je u njihovoj dvorani 103-94. Serija 14-2 u samoj završnici ogleda presudila je u korist Dallasa. Nestao je ovime savršeni San Antonio u studenome, koji u tom mjesecu do petka nije izgubio niti jednu utakmicu.

Odličan je opet za Dallas bio Dirk Nowitzki sa 26 poena, osam skokova i pet asistencija, dok domaćinu nije pomogao niti nanovo raspoloženi Manu Ginobili koji je ubacio 31 poen.

Treći poraz u sezoni su, pak, upisali košarkaši Lakersa. Gostovali su kod Utaha i Salt Lake City napustili uz poraz 102-96. Unatoč tome što su Lakersi dobili prvu četvrtinu sa čak 33-17, do kraja se dogodio preokret. Još do poluvremena je Utah smanjila na 50-46, a u nastavku okrenula utakmicu na svoju stranu.

Osim standardno odličnog Derona Williams (29 poena i 12 asistencija), plus na stranu Utaha je možda donio i statistički podatak o skokovima. Utah je do ove utakmice bila tek 25. momčad u ligi po broju skokova, ali su duel protiv Gasola, Odoma i ostalih dobili sa 42-38.

Miami je pobijedio najslabiju momčad Istočne konferencije, Philadelphiju, ali opet nije bio uvjerljiv. Završilo je 99-90, no Miamiju je valjda bilo jedino bitno prekinuti ružni niz od tri poraza. Kombinirano su Wade i James ostvarili 43 poena, 14 skokova i 14 asistencija.

Carmelo Anthony je odlučio pobjednika na utakmici Denvera i Chicaga. Makar je veliki dio ogleda Denver imao i više od deset poena prednosti, na kraju su morali čupati pobjedu. Donio ju je popularni Melo šutem sa zvukom sirene za 98-97.

Pojedinačno najbolji doseg večeri je ostvario Russell Westbrook, igrač Oklahoma Cityja. Njegova je momčad poslije produžetka pobijedila kod Indiane 110-106, a Westbrook je ubacio 43 poena, uz osam skokova i asistencija.

Recimo i da je Phoenix u prvoj četvrtini Clippersima ubacio 42 poena, ali su na kraju pobijedili s ne baš uvjerljivih 116-108.

NBA liga, petak:

Orlando - Cleveland 111-100 (Wallace 21p, 14s, 4a, Diaw 20p, 10s / Budinger 19p, 8s, 4a)

Charlotte - Houston 99-89 (Howard 23p, 11s, Nelson 20p, 6a / Williams 20p, 4s, 8a)

Miami - Philadelphia 99-90 (Wade 23p, 6s, 8a, James 20p, 8s, 6a / Iguodala 20p, 9s, 5a)

Boston - Toronto 110-101 (Garnett 26p, 11s, Allen 17p, 8a / Calderon 12p, 5s, 15a)

Detroit - Milwaukee 103-89 (Stuckey 18p, 7a, Hamilton 15p, 9s / Jennings 25p, 4s, 6a)

Indiana - Oklahoma City 106-110, nakon produžetka (Granger 30p / Westbrook 43p, 8s, 8a, Durant 25p, 8s)

San Antonio - Dallas 94-103 (Ginobili 31p / Nowitzki 26p, 8s, 5a, Kidd 12p, 6s, 6a)

Utah - LA Lakers 102-96 (Williams 29p, 12a, Jefferson 20p, 8s / Bryant 31p)

Phoenix - LA Clippers 116-108 (Richardson 29p, 7s, Nash 16p, 5s, 10s / Gordon 32p, 3s, 6a)

Denver - Chicago 98-97 (Anthony 22p, 6s, 8a, Nene 18p, 7s / C.J. Watson 33p)

Memphis - Golden State 116-111 (Gay 25p, O.J. Mayo 23p / Biedrinš 28p, 21s)

Portland - New Orleans 78-97 (Roy 27p, 3s, 4a / Paul 16p, 6s, 13a, Ariza 18p, 7s)

13. Houston 15 4 11 -37
14. Minnesota 16 4 12 -145
15. L.A. Clippers 17 3 14 -122