VIDEO NBA liga: Razvod ne smeta Tonyju Parkeru

Samo nekoliko sati nakon što je njegova supruga Eva Longoria podnijela sudu papire za razvod trogodišnjeg braka, Tony Parker morao je izaći na parket AT&T Centera u San Antoniju.

Privatne probleme Parker je ostavio po strani i uz Tima Duncana (16 poena, 18 skokova) dominirao protiv Chicago Bullsa u pobjedi 103-94, osmoj uzastopnoj za Spurse nakon što su u sezonu ušli s omjerom 1-1. Francuski playmaker ubacio je 21 koš i podijelio suigračima sedam lopti za ubačaj.

Na poluvremenu su Bullsi, koje je s 33 poena predvodio Derrick Rose, uživali 47-37 prednost, no i ostali bez odgovora u trećoj četvrtini utakmice u kojoj su Spursi, uz 71 posto šuta, ubacili 37 koševa.

Chris Bosh je ubacio 35 poena te potom prosjedio cijelu posljednju četvrtinu utakmice, a LeBron James dodao 20 koševa, uz osam skokova i devet asistencija u 123-96 pobjedi Miami Heata nad Phoenix Sunsima čiji je niz od tri uzastopna slavlja tako došao svojem kraju. Svi starteri gostujuće momčadi ubacili su dvoznamenkast broj poena, a najviše Steve Nash. Ipak, uz 17 poena imao je tek dvije asistencije što mu je najmanji takav statistički učinak u rasponu od 141 utakmice.

Zadnju četvrtinu na klupi je proveo i Kobe Bryant, strijelac 33 poena u gostujućoj 103-90 pobjedi Los Angeles Lakersa kod Detroit Pistonsa. Pau Gasol je dodao 25 koševa i 12 skokova.

Na klupu su u posljednjoj četvrtini utakmice protiv Washington Wizardsa bili "osuđeni" i svi starteri Boston Celticsa nakon što su pred posljednjih dvanaest minuta ostvarili 20 poena prednosti. Rezerve su odradile završni dio posla i odvele momčad do 114-83 pobjede.

David West je ubacio 17 koševa, ali i dvije sekunde prije kraja utakmice "ukrao" loptu Dirku Nowitzkom (29 poena, devet skokova) u akciji u kojoj su se Dallas Mavericski spremali na šut za produžetak/pobjedu u New Orleansu kod Hornetsa. Završilo je 99-97 za domaćina kojem je ovo bila deveta pobjeda u destoj utakmici sezone.

NBA liga, srijeda:

Miami - Phoenix 123-96 (Bosh 35p, 6s, 4a, James 20p, 8s, 9a / Frye 14p, 6s)

Philadelphia - Toronto 86-94 (Brand 27p, 8s / Bargnani 30p, 7s, Weems 25p, 4s)

Boston - Washington 114-83 (Garnett 18p, 7s, Rondo 12p, 13a /Young 20p)

Detroit - LA Lakers 90-103 (Stuckey 18p, 4a / Bryant 33p, 9s, Gasol 25p, 12s)

Minnesota - LA Clippers 113-111 (Beasley 33p, 7s, Love 24p, 14s / Griffin 26p, 17s)

New Orleans - Dallas 99-97 (Paul 20p, 11a, Belinelli 17p, 4s / Nowitzki 29p, 9s)

Oklahoma City - Houston 116-99 (Westbrook 21p, 6s, 12a, Durant 24p, 4s, 4a / Scola 26p, 8s)

Utah - New Jersey 98-88 (Millsap 19p, 15s, Williams 23p, 8s / Morrow 24p, 7s)

San Antonio - Chicago 103-94 (Duncan 16p, 18s, 5a, Parker 21p, 7a / Rose 33p, 4a, 4il)

Sacramento - New York 106-113 (Evans 23p, 5s, 5a / Stoudemire 27p, 10s, Gallinari 27p, 4s)

10. Memphis 12 4 8 -44
11. Minnesota 13 4 9 -114
12. Sacramento 10 3 7 -56
13. Houston 11 3 8 -20
14. L.A. Clippers 12 1 11 -100