najmlađi u povijesti nba lige

Posebnu večer LeBrona Jamesa uništio novi poraz: Navijači Spursa mu se naklonili

LeBron James postao je najmlađi igrač u povijesti NBA lige koji je stigao do brojke od 30 000 poena.

LeBron James (Foto: AFP) (Foto: Afp)

LeBron James je sinoć sa 33 godine i 24 dana postao najmlađi igrač koji je zabio 30.000 koševa u NBA ligi, ali su unatoč tome njegovi Cleveland Cavaliersi izgubili u gostima od San Antonio Spursa sa 102-114.

James je zabio 28 koševa za Cavse što ga je dovelo na sedmo mjesto ljestvice košarkaša koji su u karijeri postigli 30.000 koševa, ali to nije pomoglo njegovim Cavaliersima kojima je to deseti poraz u 13 utakmica. Kobe Bryant se na tu ljestvicu upisao sa 34 godine i 104 dana.

Kada je ubacio koš kojim je postao član elitnog kluba pozvana je minuta odmora, tijekom koje su se gotovo svi navijači San Antonija ustali na noge i zapljeskali veličanstvenom učinku najboljeg košarkaša današnjice.

Kod Spursa najbolji je bio LaMarcus Aldridge sa 30 koševa, a Dejounte Murray je ubacio 19 koševa i upisao 10 skokova.

Ante Žižić nije ulazio u igru za Cleveland.

Los Angeles Lakersi, za koje igra Ivica Zubac, su slavili protiv najbolje momčadi Istoka Boston Celticsa sa 108-107, a do pobjede ih je vodio Kyle Kuzma sa 28 koševa, od čega je 17 zabio u zadnjoj četvrtini.

Najučinkovitiji kod Bostona, kojem je ovo četvrti poraz zaredom, bio je Kyrie Irving sa 33 koša, dok je Marcus Smart dodao 22 koša.

Jordan Clarkson je zabio također 22 koša za šestu uzastopnu pobjedu Lakersa, dok Ivica Zubac nije ulazio u igru.

Los Angeles je gotovo ispustio pobjedu, promašivši četiri slobodna bacanja u zadnjih 20 sekundi.

Orlando Magic Marija Hezonje poražen je kod kuće sa 105-99 od Sacramento Kingsa.

Garrett Temple je zabio 19 od svojih 34 koša u zadnjoj četvrtini za pobjedu Kingsa, a Willie Cauley-Stein je dodao 21 koš i devet skokova.

Evan Fournier je predvodio Magic sa 22 poena, a Elfrid Payton je ubacio 21 koš i tome dodao sedam asistencija i isto toliko skokova.

Mario Hezonja je odigrao 12 minuta za Orlando, ali je ubacio svega dva koša (šut iz igre 1/4, trice 0/1) i upisao dvije ukradene lopte.

NBA liga, utorak:

Orlando Magic - Sacramento Kings 99-105
(Mario Hezonja je odigrao 12 minuta za Orlando, zabio je dva koša i upisao dvije ukradene lopte)

Oklahoma City Thunder - Brooklyn Nets 109-108

San Antonio Spurs - Cleveland Cavaliers 114-102
(Ante Žižić nije ulazio u igru za Cleveland)

Golden State Warriors - New York Knicks 123-112

Los Angeles Lakers - Boston Celtics 108-107
(Ivica Zubac nije ulazio u igru za Lakerse)