prekinuli niz poraza

Lakersi slomili 76erse tricom Ingrama u posljednjoj sekundi, Rocketsi nastavljaju mljeti sve pred sobom

Los Angeles Lakersi prekinuli su niz od pet uzastopnih poraza pobjedom protiv Philadelphije 76ers.

Ingram pogodio šut za pobjedu (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Sinoć su Los Angeles Lakersi sa 107-104 svladali u gostima Philadelphia 76erse Darija Šarića, a pobjedu im je donio Brandon Ingrama koji je pogodio tricu manje od sekunde prije kraja. Ingram je utakmicu završio sa 21 poenom. Julius Randle i Jordan Clarkson su svaki dodali po 16 koševa za Lakerse koji su prekinuli niz od pet poraza.

Philadelphiju je predvodio Joel Embiid sa 33 koša, a Ben Simmons je upisao triple-double s 12 poena, 13 skokova i 15 asistencija. Dario Šarić nije kandidirao za utakmicu zbog manje ozljede oka. Ivica Zubac nije ulazio u igru za Lakerse.

Sixersi su u drugom poluvremenu zaostajali čak 16 koševa što su uspjeli smanjiti na samo dva koša 39.8 sekundi prije kraja. Lonzo Ball je nakon toga promašio tricu za Los Angeles, a Embiid je onda propustio priliku dovesti Philadelphiju u vodstvo.

Kod kuće su poraženi i Phoenix Sunsi Dragana Bendera, od njih su sa 109-99 bili bolji Washington Wizardsi.

Bradley Beal je bio najbolji strijelac Wizardsa sa 34 poena, a Markieff Morris je dodao 21. T.J. Warren je bio najučinkovitiji u redovima Phoenixa, utakmicu je završio sa 23 koša. Dragan Bender je na terenu proveo sedam minuta bez poena (šut 0/2), ali je upisao jednu asistenciju i jednu blokadu.

Houston Rocketsi su sa 112-101 pobijedili Utah Jazz. James Harden je zabio 29 koševa za slavlje svoje momčadi, Ryan Anderson je dodao 23, a Chris Paul 18 koševa i 13 asistencija te devet skokova za Rocketse kojima je ovo osma uzastopna pobjeda.

Kod Utahe je najbolji bio Donovan Mitchell sa 26 koševa, Alec Burks je ubacio 17, a Thabo Sefolosha 14.

Brooklyn Nets i Oklahoma City Thunder su igrali u Mexico Cityju, a slavili su Netsi sa 100-95. Brooklyn je predvodio Caris Levert sa 19 poena, dok je Rondae Hollis-Jefferson dodao 17. Oklahomi nije pomogao ni raspoloženi Russell Westbrook koji je zabio 31 koš uz osam skokova i šest asistencija.

NBA, 7. 12., rezultati:

Philadelphia 76ers - Los Angeles Lakers 104-107
(Dario Šarić nije ulazio u igru za Philadelphiju; Ivica Zubac nije ulazio u igru za LA Lakerse)

Phoenix Suns - Washington Wizards 99-109
(Dragan Bender je odigrao sedam minuta za Phoenix, bez pogodaka, upisao je jednu asistenciju i jedan blok)

W L PCT GB
1. Minnesota 15 11 .577 -