Cavsi obranili svoj teren

Monstruozna partija LeBrona Jamesa: Cavsi izjednačili protiv Bostona

Cavaliersi su obranili domaći parket, a izjednačena serija vraća se u Boston.

LeBron James (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Cleveland Cavaliersi izjednačili su na 2:2 u seriji nakon što su sinoć u četvrtoj utakmici finala Istočne konferencije na svom terenu sa 111:102 pobijedili Boston Celticse, i to na krilima LeBrona Jamesa koji je utakmicu završio sa 44 koša.

Kyle Korver dodao je 14 koševa, a Tristan Thompson 13 i 12 skokova. Ante Žižić nije ulazio u igru.

Kod Bostona najbolji je bio Jaylen Brown s 25 koševa, dok je Jayson Tatum dodao 17. Terry Rozier ubacio je 16 koševa uz 11 asistencija.

Peta utakmica igra se u srijedu u Bostonu.

Cleveland je imao šut iz igre 50,6 posto i nadskakao je Boston sa 47:37. Boston je imao šut iz igre 41,2 posto.

Cleveland je vodio s 15 koševa na poluvremenu, a Boston u trećoj četvrtini dolazi na 11 koševa zaostatka pa onda pred kraj četvrtine i na 80:72. Cleveland tada radi seriju 9:2 i ponovno vraća prednost na 15 koševa.

Nešto manje od deset minuta prije kraja Cavaliersi vode 96:81, ali onda Celticsi zabijaju osam koševa zaredom. No tada Kevin Love i James zabijaju svaki po koš i Cleveland odlazi na 100:89.