hrvati redom izgubili sve

Monstruozni povratak Anthonyja Davisa nakon neuspješne trade sage između Pelicansa i Lakesa

Hrvatski košarkaši upisali su poraze u noćašnjim utakmicama NBA lige.

Anthony Davis (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Sinoć su na terene NBA parketa od hrvatskih košarkaša istrčali Dario Šarić, Mario Hezonja, Dragan Bender i Ante Žižić, te su u porazima svojih momčadi upisali skroman učinak.

Minnesota Timberwolvesi Darija Šarića su u gostima doživjeli poraz od New Orleans Pelicansa 122:117, a hrvatski je reprezentativac u 25 minuta zabio devet koševa (šut iz igre 2/6, trice 1/1) upisavši pritom tri skoka, jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu.

Pelicansima je pomogao Anthony Davis koji je zaigrao nakon tri tjedna pauze i sinoć je ubacio 32 koša i ugrabio devet skokova. Jrue Holiday je dodao 27 poena, a Kenrich Williams 19. Kod Minnesote je opet najbolji pojedinac bio Karl-Anthony Towns s 32 ubačaja.

I Phoenix Sunsi su upisali poraz, 13. zaredom, iako su vodili s čak 17 koševa razlike u prvoj četvrtini protiv aktualnih prvaka Golden State Warriorsa. Ratnici su u konačnici bili bolji sa 117:107, a do slavlja ih je predvodio Klay Thompson s 25 koševa.

U redovima Phoenixa najbolji je bio Kelly Oubre Jr. koji je također ubacio 25 koševa, a Dragan Bender je utakmicu započeo u prvoj petorci i upisao učinak od dva koša (šut iz igre 1/5, trice 0/4), šest skokova i pet asistencija u 18 minuta.

Cleveland Cavalierse su sa 119:106 nadigrali domaći Washington Wizardsi. Ante Žižić je na terenu proveo 17 minuta zabivši u tom vremenu šest koševa (šut iz igre 3/4) uz jedan skok i jedan blok.

Bobby Portis je bio najučinkovitiji kod Washingtona s 30 koševa, dok je Bradley Beal dodao 25 koševa i 13 asistencija. Collin Sexton i Jordan Clarkson su predvodili Cleveland s 27, odnosno 24 ubačaja.

Detroit Pistonsi su kod kuće sa 120:103 svladali New York Knickse Marija Hezonje kojima je to 15. uzastopni poraz. Pobjedničku momčad predvodio je Andre Drummond s 29 koševa i 20 skokova, a Blake Griffin je ubacio 26.

Kod Knicksa najbolji je bio Dennis Smith Jr. s 31 košem, a Hezonja je u 33 minute zabio osam koševa (šut iz igre 3/11, trice 0/2) i ugrabio sedam skokova, te dodao jednu asistenciju i dvije ukradene lopte.

NBA utakmice koje su odigrane u petak:

Detroit Pistons - New York Knicks 120-103
(Mario Hezonja je odigrao 33 minute za New York, zabio je osam koševa i upisao sedam skokova, jednu asistenciju i dvije ukradene lopte)

Philadelphia 76ers - Denver Nuggets 117-110

Washington Wizards - Cleveland Cavaliers 119-106
(Ante Žižić je odigrao 17 minuta za Cleveland, zabio je šest koševa i upisao jedan skok i jedan blok)

Brooklyn Nets - Chicago Bulls 106-125

Dallas Mavericks - Milwaukee Bucks 107-122

Phoenix Suns - Golden State Warriors 107-117
(Dragan Bender je odigrao 18 minuta za Phoenix, zabio je dva koša i upisao šest skokova i pet asistencija)

New Orleans Pelicans - Minnesota Timberwolves 122-117
(Dario Šarić je odigrao 25 minuta za Minnesotu i zabio je devet koševa uz tri skoka, jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu)

Sacramento Kings - Miami Heat 102-96