benderu samo tri minute

Odlična partija Žižića u jednoj od rijetkih pobjeda Cavaliersa, Embiid "školovao" Zupca

Ante Žižić upisao je double-double u pobjedi Cleveland Cavaliersa protiv Washington Wizardsa.

Žižić, Hood i Dellavedova (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Cleveland Cavaliersi su sinoć kod kuće sa 116:113 pobijedili gostujuće Washington Wizardse, iako su ispustili vodstvo od čak 25 koševa. Hrvatski košarkaš Ante Žižić je upisao double-double s 12 koševa (šut iz igre 6/10) i isto toliko skokova.

Žižić je odigrao 24 minute za pobjedničku momčad i učinku je dodao i jednu asistenciju. Najbolji pojedinac Clevelanda bio je Jordan Clarkson s 28 poena.

VEČER ANTE ŽIŽIĆA

Cleveland je u zadnjoj četvrtini ispustio prednost od 25 koševa. Washington je u zadnjoj minuti došao na tri razlike i imao je priliku za izjednačenje 10.8 sekundi prije kraja, ali je Cedi Osman blokirao Troya Browna u pokušaju trice. Osman je utakmicu završio s 26 koševa za Cleveland, a najbolji kod poražene momčadi bio je Bradley Beal koji je zabio 31 koš.

LA Lakersi Ivice Zupca su poraženi kod kuće, a bolji od njih sa 121:105 bili su Philadelphia 76ersi. Joel Embiid je predvodio Sixerse sa 28 koševa i 11 skokova, a Jimmy Butler je dodao 20.

Brandon Ingram je bio najučinkovitiji kod Lakersa s 36 koševa, a Zubac je odigrao 17 minuta i u tom je vremenu upisao skoman učinak sa sedam koševa (šut iz igre 2/5), dva skoka i tri asistencije.

I Phoenix Sunsi su doživjeli poraz, ali u San Antoniju gdje su ih domaći Spursi nadigrali sa 126:124 i to zahvaljujući ubačaju Rudyja Gayja sa zvukom sirene.

San Antonio je imao prednost od četiri koša 33.3 sekunde prije kraja, a onda je Devin Booker zabio za Phoenix i smanjio razliku na dva koša 24.9 sekunde prije kraja, da bi Josh Jackson zakucavanjem 19.6 sekundi do kraja izjednačio.

Ovo je treća pobjeda zaredom za Spurse koje je predvodio LaMarcus Aldridge s 29 ubačaja i 14 skokova, a Phoenixu nije pomoglo ni 38 koševa Bookera. Dragan Bender je na terenu proveo tri minute, ali bez učinka.

NBA utakmice koje su odigrane u utorak:

Cleveland Cavaliers - Washington Wizards 116-113
(Ante Žižić je odigrao 24 minute za Cleveland, zabio je 12 koševa i upisao 12 skokova te jednu asitenciju)

Detroit Pistons - Milwaukee Bucks 105-115

Orlando Magic - Oklahoma City Thunder 117-126

Brooklyn Nets - Chicago Bulls 122-117

Houston Rockets - New Orleans Pelicans 116-121

San Antonio Spurs - Phoenix Suns 126-124
(Dragan Bender je odigrao tri minute za Phoenix, bez učinka)

Los Angeles Lakers - Philadelphia 76ers 105-121
(Ivica Zubac je odigrao 17 minuta za Lakerse, zabioo je sedam koševa i upisao dva skoka i tri asistencije)