briljantni luka

Dončić zaustavio Bogdanovića i društvo, Netsi na vrhu Istoka

Utah Jazz i Bojan Bogdanović upisali su rijetki poraz ove sezone.

Vodeća momčad Zapadne konferencije i čitave NBA lige, košarkaši Utah Jazza izgubili su na gostovanju kod Dallas Mavericksa sa 103:111, a hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović za Jazz je ubacio 16 koševa uz četiri skoka.

Bogdanović je na terenu proveo 34:16 minuta uz šut za dva 6:10, dok je tricu i slobodna bacanja gađao 1:3.

Kod domaćih opet je briljirao Luka Dončić koji je susret okončao sa 31 ubačajem uz devet skokova i osam asistencija, a odličnog je suradnika imao u Dorianu Finney-Smithu koji je postigao 23 poena.

Kod Jazza je najefikasniji bio Mike Conley sa 28 pogodaka, Rudy Gobert je ubacio 14 uz 15 skokova, dok su uz Bogdanovića po 16 koševa postigli i Donovan Mitchell te Jordan Clarkson.

Utah je i dalje na vrhu lige s omjerom pobjeda i poraza 38:12, dok je Dallas sedmi na Zapadu sa 28-21.

Poraz Jazza iskoristili su Phoenix Sunsi koji su im se 133:130 pobjedom na gostovanju kod Houston Rocketsa još približili u borbi za prvo mjesto u konferenciji. Hrvatski reprezentativac Dario Šarić nije imao svoju večer, za 14:21 minutu provedenu u igri ubacio je tek jedno slobodno bacanja iz dva pokušaja s linije, dok je promašio svih šest šutova iz igre, po tri za dva i za tri, no ostvrio je po dva skoka i asistencije te jednu osvojenu loptu.

Za poene kod Sunsa pobrinuo se Devin Booker koji je ubacio 36, DeAndre Ayton je dodao 27 uz 11 skokova, a Chris Paul 19 uz 11 asistencija. Kod Rocketsa, koji su u posljednjoj četvrtini anulirali 15 koševa zaostatka, no na kraju ipak nisu mogli kompletirati preokret, najbolji su bili Christian Wood sa 23, Kelly Olynyk sa 21 i Kevin Porter sa 20 pogodaka.

gol expired Baylor osvojio prvi naslov sveučilišnog prvaka nakon 1948. divider

Sunsi su sada na omjeru 35:14, dok su Rocketsi pretposljednji na Zapadu i u čitavoj ligi sa 13:37.

Luka Šamanić po drugi je put ove sezone krenuo u startnoj petorci San Antonio Spursa u visokom 101-125 domaćem porazu od Cleveland Cavaliersa. Naš je mladi igrač za 24:32 minute provedene u igri postigao osam koševa (šut za dva 3-5, trica 0-5, slobodna bacanja 2-3) uz šest skokova i pet asistencija. No, Spursi nisu imali odgovor na vrlo raspoloženog Dariusa Garlanda koji je sa 37 ubačaja ostvario učinak karijere, dok je DeMar DeRozan sa 20 poena bio najefikasniji kod domaćih.

Spursi su trećim uzastopnim porazom pali na omjer 24-24 te se nalaze na devetom mjestu Zapada, dok su Cavsi sa 18-32 12. momčad Istoka.

Brooklyn Netsi izbili su na čelo Istoka dramatičnom 114:112 pobjedom protiv gradskih rivala New York Knicksa. Pobjedu Netsima donio je Jeff Green s dva pogođena slobodna bacanja 3.7 sekundi prije kraja za konačnih 114-112, dok je u preostalom vremenu Julius Randle promašio šut za produžetak.

U sastav Netsa nakon dvije utakmice izbivanja zbog ozljede butnog mišića desne noge vratio se James Harden, no zbog iste ozljede morao je napustiti parket nakon samo četiri i pol minute. Tako je utakmicu u svoje ruke uzeo Kyrie Irving koji je ubacio 40 poena, Green je dodao 23. Kod Knicksa "triple-double" učinak ostvario je Randle sa 19 poena, 15 skokova i 12 asistencija, RJ Barrett je ubacio 22, a Reggie Bullock 21 koš.

Netsi su sada na omjeru 35-16 te imaju pobjedu i utakmicu više od drugih Philadelphia 76-ersa, dok su Knicksi osmi na Istoku sa 25-26.