NBA doigravanje: Miami i Chicago startali trijumfima

Započelo je doigravanje u NBA ligi, a startnu je prednost domaćeg parketa u prvoj utakmici izgubio samo Orlando. Chicago, Miami i Dallas su, pak, dobili premijerne domaće utakmice...

No, niti jedna od te tri momčadi nije lako svladala svoje, nominalno, lakše suparnike. Čak štoviše, Indiana je u Chicagu vodila doslovno cijelo vrijeme, sve do zadnjih trenutaka, kada se sasvim razbudio sjajni Derrick Rose (39 poena) i presudio suparniku za pobjedu 104-99. Tri i pol minute prije kraja Indiana je imala ogromno vodstvo 98-88, ali nije znala sačuvati prednost.

Chicago je u zadnjih 210 sekundi napravio seriju 16-1 i potvrdio zašto su u osnovnom dijelu imali najbolji omjer lige. Uz 39 poena Rose je imao po šest skokova i asistencija, dok je Luol Deng dodao 18 poena uz 10 skokova, a Kyle Korver 13 poena i šut za tri poena 4-4. Kod Indiane je najbolji bio Hansbrough sa 22 poena.

Philadelphia je na velika iskušenja stavila Wadea, Jamesa, Bosha i društvo iz Miamija. Makar je Miami dobio drugu dionicu sa čak 35-18 i tako nadoknadio minus od 12 poena iz prve četvrtine, u drugom dijelu je Philadelphia stalno puhala za vratom domaćinu i prijetila. Nisu gosti niti jednom vodili u završnici, ali su zato četiri minute prije kraja došli na 88-87. Posebno je dobro na samom kraju odigrao Dwyane Wade koji je zabio pet poena za Miami u zadnjih minutu i pol i zaokružio slavlje 97-89.

Trojka Miamija je, dakako, opet prednjačila, s tim da je najbolji bio Chris Bosh sa 25 poena i 12 skokova. LeBron James je dodao 21 poen, uz 14 skokova i pet asistencija, a Wade 17 poena, sedam skokova i pet asistencija. Jrue Holiday je sa 19 poena, te po pet skokova i dodavanja bio prvo ime gostiju.

I Dallas je imao veliki problema protiv Portlanda (98-91), ali je svaki put njihov najbolji igrač Dirk Nowitzki imao odgovor na prijetnje. Nijemac je utakmicu završio sa 28 poena i 10 skokova, s tim da je pogodio svih 13 slobodnih bacanja.

Makar je Dwight Howard sa 46 poena izjednačio rekord karijere, te je imao i 19 skokova, Orlando je izgubio prvu domaću utakmicu protiv Atlante 103-95. Jedan čovjek nikada nije bio dovoljan za velike stvari u doigravanju, pa nije niti Howard. Momčadska igra Atlante je bila previše za domaćina, pa je tako Atlanta od druge četvrtine do kraja konstantno vodila, ponekad i preko petnaest poena razlike.

NBA doigravanje, 1. krug:

Istočna konferencija

Chicago (1) - Indiana (8) 104-99 (Chicago vodi 1-0 u seriji, Rose 39p, 6s, 6a, Deng 18p, 10s / Hansbrough 22p)

Miami (2) - Philadelphia (7) 97-89 (Miami vodi 1-0 u seriji, Bosh 25p, 12s, James 21p, 14s, 5a / Holiday 19p, 5s, 5a)

Orlando (4) - Atlanta (5) 93-103 (Atlanta vodi 1-0 u seriji, Howard 46p, 19s / Johnson 25p, 5s, 5a, Crawford 23p)

Zapadna konferencija

Dallas (3) - Portland (6) 89-81 (Dallas vodi 1-0 u seriji, Nowitzki 28p, 10s, Kidd 24p, 5s, 4a / Aldridge 27p, 6s)