Spektakularni Steph Curry

Veliki povratak 76ersa: Šarić odličan u najvećem preokretu sezone

Dario Šarić je sudjelovao u ludom preokretu 76ersa koji su došli do 16. pobjede ove sezone.

Dario Šarić (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Philadelphia 76ersi pobijedili su na gostovanju Denver Nuggetse sa 107:102. Iako se mučio sa šutom, Dario Šarić bio je najbolji strijelac svoje momčadi s 20 koševa (6/15 iz igre, 3/7 za tricu) čemu je dodao devet skokova i šest asistencija.

Denver je u trećoj četvrtini imao 14 koševa prednosti, ali tada je krenula velika serija 76ersa 25:5 kojom su stigli do velikog preokreta. Najzaslužniji za pobjedu bio je Jarryd Bayless koji je svih svojih 14 koševa zabio u drugom poluvremenu. Ovo je 76ersima bio najveći preokret ove sezone.

Osim Šarića i Baylessa, 76erse su predvodili J.J. Reddick s 18 koševa i Robert Covington s 15. Nuggetse su predvodili Jamal Murray s 31 košem i Nikola Jokić s 19 poena i 13 skokova.

Mario Hezonja odigrao je 12 minuta u floridskom derbiju Miami Heata i Orlando Magica. Heat je bio bolji sa 117:111, a Hezonja je minutažu iskoristio šest koševa, tri skoka i dvije asistencije. Najbolji u pobjedničkoj momčadi bio je Tyler Johnson s 31 košem, dok je za Magic Aaron Gordon ubacio 39.

Stephen Curry se vratio na parket nakon ozljede i za samo 25 minuta zabio 38 koševa (čak 10 trica) u pobjedi Golden State Warriorsa protiv Memphis Grizzliesa 141:128. Grizzliesima nije pomoglo ni 27 koševa Marca Gasola.

Utah Jazz je na svom parketu šokirala Cleveland Cavalierse na krilima sjajnog rookieja Donovana Mitchella koji je u pobjedi 104:101 zabio 29 koševa. Kod Cavsa je najbolji bio LeBron James s 29 koševa, osam skokova i šest asistencija.

NBA: Rezultati 30. 12.

Detroit Pistons - San Antonio Spurs 93:79
Orlando Magic - Miami Heat 111:117
New Orleans Pelicans - New York Knicks 103:105
Atlanta Hawks - Portland Trail Blazers 104:89
Utah Jazz - Cleveland Cavaliers 104:101
Golden State Warriors - Memphis Grizzlies 141:128
Denver Nuggets - Philadelphia 76ers 102:107