Srušio opasne pistonse

Sjajni Šarić pogodio ključne trice i donio pobjedu 76ersima

Dario Šarić je bio najbolji kad je najpotrebnije u pobjedi 76ersa protiv jedne od najboljih momčadi Istoka.

Dario Šarić (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Dario Šarić bio je jedan od najboljih igrača u domaćoj pobjedi Philadelphia 76ersa protiv Detroit Pistonsa 108:103. Šarić je utakmicu završio sa 17 koševa (6/11 iz igre, 2/5 za tricu) i sedam skokova, a posebno je inspiriran bio u posljednjoj četvrtini u kojoj je postigao ključne koševe i odveo 76erse do pobjede.

Šarić je obje svoje trice pogodio kada je bilo najpotrebnije; šest minuta prije kraja utakmice pogodio je za vodstvo Philadelphije 92:91, a dvije i pol minute prije kraja prelomio je utakmicu tricom za 103:95.

Najbolji u redovima 76ersa bili su Joel Embiid s 25 koševa i 10 skokova, Robert Covington s 25 koševa i osam skokova i J.J. Reddick s 18 koševa. Pistonse su predvodili Tobias Harris s 27 i Reggie Jackson s 25 koševa. Sixersi su sada peti na Istoku s omjerom 13-9, dok su Pistonsi četvrti sa 14-8.

Phoenix Sunsi Dragana Bendera poraženi su na gostovanjuk od Boston Celticsa sa 116:111, a hrvatski košarkaš je za 16 minuta ubacio šest koševa (2/5 iz igre, 2/4 za tricu) uz skok i asistenciju. Kyrie Irving je bio najbolji kod Celticsa s 19 koševa, dok je za Sunse Devin Booker ubacio 38.

Od ostalih utakmica vrijedi istaknuti 11. uzastopnu pobjedu Cleveland Cavaliersa i novu sjajnu partiju LeBrona Jamesa koji je ubacio 34 koša i podijelio 12 asistencija u pobjedi 116:111 protiv Memphis Grizzliesa.

NBA, rezultati 2. prosinca:

Boston Celtics - Phoenix Suns 116:111
(Dragan Bender je odigrao 16 minuta za Phoenix, zabio je 6 koševa i upisao po jedan skok, jednu asistenciju i jednu blokadu)
Dallas Mavericks - Los Angeles Clippers 108:82
Brooklyn Nets - Atlanta Hawks 102:114
Philadelphia 76ers - Detroit Pistons 108:103
(Dario Šarić je odigrao 30 minuta za Philadelphiju, zabio je 17 koševa, ugrabio je sedam skokova i upisao jednu asistenciju)
Cleveland Cavaliers - Memphis Grizzlies 116:111
(Ante Žižić nije ulazio u igru za Cleveland)
Milwaukee Bucks - Sacramento Kings 109:104
Denver Nuggets - Los Angeles Lakers 115:100
(Ivica Zubac nije ulauio u igru za LA Lakerse)
Portland Trail Blazers - New Orleans Pelicans 116:123