popio blokadu

Pogledajte kako se Šarić nosio s jednim od najboljih igrača današnjice

Hrvatski košarkaši u NBA ligi još su jednom upisali poraze, no izvedba Darija Šarića protiv San Antonija bila je zaista dobra...

San Antonio Spursi su sinoć pobijedili sa 102-86 Philadelphiju 76erse Darija Šarića, a njihov trener Greg Popovich je upisao rekord ostvarivši 1.127 pobjedu na klupi jedne momčadi.

Dario Šarić je u imao dobar učinak u porazu svoje momčadi, on je u 35 minuta zabio 14 koševa te tome dodao devet skokova, jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu. Najučinkovitiji kod Sixersa bio je Ersan Ilyasova sa 25 poena.

Bila je to vrlo dobra predstava Šarića koji se tijekom velikog dijela utakmice morao nositi na parketu s jednim od najboljih igrača današnjice Kawhijem Leonardom. Šarić je na njemu vrlo često igrao obranu, ali je isto tako morao zabijati pored njega, a Leonard slovi kao jedan od najboljih, ako ne i najbolji obrambeni igrač NBA lige.

To je na svojoj koži osjetio i hrvatski reprezentativac koji je pretrpio snažnu blokadu od strane Kawhia.

Sažeci jasno pokazuju da se Šarić već sada nevjerojatno dobro snašao u najjačoj ligi svijeta i da su najbolji košarkaški dani tek pred njim. Ako ovako nastavi, trener Brett Brown morat će mu kad tad dati veću minutažu na konstantnoj bazi.

Popovich se izjednačio s Jerryjem Sloanom koji je to učinio s Utahom kojeg je trenirao 23 godine.

Spursi trenutačno imaju drugi najbolji skor u ligi sa 38 pobjeda i 11 poraza, a ovo im je bila 12. domaća pobjeda.

Iako su Spursi igrali bez LaMarcusa Aldridgea i Paua Gasola, predvodio ih je Kawhi Leonard sa 19 poena i Dewayne Dedmon sa 13 koševa i deset skokova. Igrači San Antonia su sinoć imali 15 ukradenih i isprovocirali su kod 76ersa 23 izgubljene lopte.

Los Angeles Lakersi Ivice Zubca su također doživjeli poraz, a bolji od njih bili su Washington Wizardsi koji su slavili sa 116-108.

Lakersi su uspjeli nadokaditi zaostatak od čak 19 koševa, no to im nije pomoglo jer je Wizardse predvodio odlični John Wall koji je utakmicu završio sa 33 koša i 11 asistencija.

Kod Lakersa najbolji je bio D’Angelo Russell koji je upisao double-double sa 11 asistencija i 17 koševa. Zubac je odigrao 11 minuta i zabio četiri koša uz tri skoka.

LA je 20 puta gubio loptu što su Wizardsi (29-20) pretvorili u 24 poena.

Golden State Warriors su slavili u Los Angelesu, sa 133-120 su pobijedili Clipperse. Stephen Curry je za petu uzastopnu pobjedu Warriorsa ubacio 29 koševa i upisao 11 asistencija, Kevin Durant je dodao 26 uz deset asistencija.

Kod Clippersa najbolji je bio Blake Griffin sa 31 poenom.

Curry, koji je jučer protiv Clippersa zabio samo tri trice u odnosu na 11 od dan ranije u utakmici protiv Charlotte, stigao je do 200. trice ove sezone dvije i pol minute prije kraja druge četvrtine te je tako postao prvi igrač u povijesti NBA koji je imao 200 ili više trica pet sezona zaredom.

U zadnjoj utakmici koja je igrana sinoć Atlanta Hawks su sa 113-108 pobijedili Houston Rocketse. Najzaslužniji za pobjedu su Tim Hardaway Jr. sa 33 koša i Dwight Howard koji je ubacio 23 koša i upisao čak 24 skoka. Kod Rocketsa najbolji je bio James Harden sa 41 poenom.

NBA liga, rezultati:

Washington Wizards - Los Angeles Lakers 116-108
(Ivica Zubac je odigrao 11 minuta za Lakerse, zabio je četiri koša i upisao tri skoka)

Houston Rockets - Atlanta Hawks 108-113

San Antonio Spurs - Philadelphia 76ers 102-86
(Dario Šarić je igrao 35 minuta, zabio je 14 koševa i upisao devet skokova, jednua sistenciju i jednu ukradenu loptu)

4. Denver 21 27 .438 9
5. Minnesota 19 30 .388 11 1/2