ozlijedio se ivica zubac

Katastrofalna forma Cavsa se nastavlja: LeBron 14 godina nije doživio ovo!

Cleveland Cavaliersi propustili su priliku preuzeti prvo mjesto Istoka nakon još jednog poraza u čudnoj sezoni u kojoj brane NBA naslov.

Nastavlja se mizerna forma NBA prvaka Cleveland Cavaliersa koji su upisali i 10. poraz u ovom mjesecu, ovoga puta na gostovanju kod Chicago Bullsa. LeBron James po prvi je put sa svojom momčadi nakon 2003. godine izgubio čak 10 utakmica unutar jednog mjeseca! Podsjetimo, bila je to njegova Rookie sezona...

Bullsi, koji se grčevito bore za doigravanje, slavili su s 99:93, a junak pobjede bio je Nikola Mirotić. Španjolac je upisao 28 poena i 10 skokova, Jimmy Butler je pridodao 25 uz šest skokova i pet asistencija, dok je Rajon Rondo upisao 15 asistencija!

James je ostao dvije asistencije prekratak za triple-double (26, 10, 8), Kyrie Irving imao je još jednu slabu šutersku večer (7-20), dok je Kevin Love odigrao svega 20 minuta prije nego je zaradio isključujućih šest osobnih pogrešaka.

LeBron je s 26 poena pretekao Shaquillea O'Neala na sedmom mjestu najboljih strijelaca NBA lige svih vremena.

Novi poraz Clevelanda znači da je Boston ponovno vodeća momčad Istoka s pola pobjede više od Cavsa.

Veliki korak prema doigravanju napravili su i Portland Trail Blazersi koji su pred svojim navijačima sa 117:107 slavili protiv treće momčadi Zapada - Houston Rocketsa.

Damian Lillard predvodio je Blazerse s 31 poenom i 11 asistencija, a ponovno je sjajan bio i Jusuf Nurkić s 19 koševa i 11 skokova. Zbog bolova u šuterskom lijevom ručnom zglobu James Harden bio je očajan u redovima Rocketsa sa šutom 11-30 (2-13 za tri poena), no svejedno je bio najbolji strijelac s 30 poena.

Recimo i da su Rocketsi postavili novi NBA rekord po broju pogođenih trica unutar regularnog dijela sezone. Pogodili su 1083 trice, što je za šest više od Golden State Warriorsa, dosadašnjih rekordera.

Ivica Zubac ozlijedio se u drugoj minuti prve četvrtine protiv Minnesote Timberwolvesa u novom porazu njegovih Los Angeles Lakersa (119:104). Zubac je okrenuo skočni zglob, prve pretrage pokazale su da nema frakture, no čini se da je za njega ova sezona završena.

Naime do kraja je preostalo još samo sedam utakmica i teško da će se uspjeti u potpunosti oporaviti od ozljede.

Spomenimo još i posljednju utakmicu u večeri. Los Angeles Clippersi slavili su u gostima kod Phoenix Sunsa 124:118, čime su ostali u igri da dohvate četvrto mjesto Zapada i prednost domaćeg parketa u prvom krugu doigravanja.

Blake Griffin predvodio je Clipperse s 31 poenom i sedam skokova, dok je mladi Devin Booker imao još jednu sjajnu večer u kojoj je upisao 33 koša (59% šuta) i devet asistencija.

NBA utakmice odigrane u četvrtak:

Detroit Pistons - Brooklyn Nets 90-89
Chicago Bulls - Cleveland Cavaliers 99-93
Minnesota Timberwolves - Los Angeles Lakers 119-104
(Ivica Zubac je igrao dvije minute za Lakerse i zabio je dva koša)

4. Denver 35 39 .473 10 1/2
5. Minnesota 30 44 .405 15 1/2