warriorsi bolji od bucksa

Bogdanović eksplodirao u pobjedi Indiane, poraz najbolje momčadi lige u Brooklynu

Bojan Bogdanović bio je sjajan u novoj pobjedi Indiane.

Bojan Bogdanović šutira (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović je sinoć predvodio svoje Indiana Pacerse do pobjede. Oni su sa 112:90 u gostima slavili protiv Orlando Magica. Bogdanović je bio najbolji strijelac pobjedničke momčadi s 26 koševa (šut iz igre 10/18, trice 2/6), a tome je dodao tri skoka, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu.

Cory Joseph je dodao 15 ubačaja za Indianu, a Thaddeus Young 14 i sedam skokova. Ovo je osma uzastopna pobjeda Pacersa nad Orlandom u čijim je redovima najbolji bio Nikola Vučević sa 22 ubačaja i 10 skokova.

Sacramento Kingsi su u gostima slavili protiv Cleveland Cavaliersa sa 129:110, što im je treća pobjeda zaredom. De'Aaron Fox je bio najbolji strijelac Sacramenta s 30 koševa, a Buddy Hield je ubacio 25. Cavalierse su predvodili Jordan Clarkson s 26 i rookie Collin Sexton s 23 koša, dok Ante Žižić nije ulazio u igru.

U najnapetijoj utakmici sinoć Brooklyn Netsi su u produžecima svladali Toronto Raptorse sa 106:105 a pobjedu im je donio Jarrett Allen koji je zabio polaganje 64 sekunde prije kraja produžetka i tako prekinuo niz od osam poraza zaredom.

Toronto je imao priliku za pobjedu, ali je Kyle Lowry promašio tricu 49 sekunde prije kraja, a Fred VanVleet točno prije zvuka za kraj utakmice.

D'Angelo Russell je bio najbolji kod Netsa s 29 koševa, a Kawhi Leonard je bio najbolji strijelac Raptorsa i utakmice s 32 ubačaja.

San Antonio Spursi su kod kuće sa 133:120 nadigrali Los Angeles Lakerse i to najviše zahvaljujući DeMaru DeRozanu koji je ubacio 36 koševa i upisao devet asistencija i osam skokova. LaMarcus Aldridge i Jakob Poeltl su svaki dodali po 14 koševa i osam skokova za Spurse.

LeBron James je bio najučinkovitiji u redovima Lakersa s 35 ubačaja, 11 asistencija i osam skokova, dok je Kyle Kuzma dodao 27 koševa i osam skokova. Ivica Zubac nije ulazio u igru za Lakerse.

Miami Heat je sa 115:98 bio bolji od domaćih Phoenix Sunsa. Bam Adebayo je ubacio 22 koša, od toga 20 u prvom poluvremenu te je dodao 10 skokova za Miami.

Phoenixov Deandre Ayton je zabio 16 koševa, a Dragan Bender nije ulazio u igru.

NBA utakmice koje su odigrane u petak;

Charlotte Hornets - Denver Nuggets 113-107

Detroit Pistons - Philadelphia 76ers 111-117

Orlando Magic - Indiana Pacers 90-112
(Bojan Bogdanović je odigrao 29 minuta za Indianu, zabio je 26 koševa i upisao tri skoka, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu)

Brooklyn Nets - Toronto Raptors 106-105 (produžeci)

Cleveland Cavaliers - Sacramento Kings 110-129
(Ante Žižić je odigrao pet minuta za Cleveland, zabio je dva koša i upisao tri skoka)

Chicago Bulls - Oklahoma City Thunder 114-112

New Orleans Pelicans - Memphis Grizzlies 103-107

San Antonio Spurs - Los Angeles Lakers 133-120
(Ivica Zubac nije ulazio u igru za los Angeles)

Phoenix Suns - Miami Heat 98-115
(Dragan Bender nije ulazio u igru za Phoenix)

Milwaukee Bucks - Golden State Warriors 95-105