šarić se raspištoljio

Bogdanović zabio za produžetak i brutalno zakucao

Konačni rezultati u NBA ligi nisu išli u prilog momčadima za koje igraju hrvatski igrači, no sami njihov učinak bio je jako dobar...

Hrvatski košarkaši Bojan Bogdanović i Dario Šarić imali su odlične role u noćašnjim porazima Brooklyn Netsa i Philadelphije 76ersa. Šarić je bio precizniji, no Bogdanović je zamalo kreirao veliki preokret protiv ponajbolje momčadi Istoka Washington Wizardsa.

Bogdanović je u domaćem porazu Brooklyna 114:110 postigao 21 poen (6-18 iz igre), ostvario pet skokova, četiri asistencije i upisao dvije ukradene lopte. Bogdanović je ponovno bio sjajan u završnici te je uspio odvesti utakmicu u produžetak, u kojem su Wizardsi ipak slavili.

Hrvatski reprezentativac imao je jedno sjajno zakucavanje u dodatnih pet minuta, no isto nije pomoglo Netsima da ipak iznenade favorizirane goste iz Washingtona. Bio je to 11. uzastopni poraz Brooklyna.

Philadelphia Darija Šarića nije bila tako blizu pobjede protiv San Antonio Spursa, no da nije bilo našeg reprezentativca 76ersi bi vjerojatno glatko izgubili. Šarić je za svega 21 minutu na parketu upisao 20 poena (8-11 iz igre, 4-7 za tricu), skok i tri asistencije.

Iako u sezoni šutira svega 37 posto iz igre, Šarić je protiv Spursa bio jako raspoložen, stoga čudi što nije dobio veću minutažu od trenera Bretta Browna.

Spursi su u konačnici slavili 111:103, a Šarić je uz Jahlila Okafora bio najefikasniji igrač 76ersa s 20 poena. Kawhi Leonard je odveo San Antonio do pobjede zabivši 32 poena.

Ivica Zubac dobio je 21 minuta na parketu u porazu LA Lakersa kod Detroit Pistonsa. Bilo je 121:102 za domaćine, a mladi hrvatski centar upisao je pet poena, dva skoka i dvije blokade.

NBA liga, srijeda, rezultati:

Milwaukee Bucks - Miami Heat 88-106
New York Knicks - Los Angeles Clippers 115-119
Detroit Pistons - Los Angeles Lakers 121-102
(Ivica Zubac je u 21 minutu za LA Lakerse zabio pet koševa i upisao dva skoka, jednu asistenciju, dva bloka)

Philadelphia 76ers - San Antonio Spurs 103-111
(Dario Šarić je u 21 minutu za Philadelphiju zabio 20 koševa i upisao jedan skok i tri asistencije)

Indiana Pacers - Cleveland Cavaliers 117-132
Brooklyn Nets - Washington Wizards 110-114 (produžetak)
(Bojan Bogdanović je u 33 minute za Brooklyn zabio 21 koš i upisao pet skokova, četiri asistencije i dvije ukradene lopte; Justin Hamilton je u 16 minuta za Brooklyn zabio tri koša i upisao dva skoka, dvije asistencije i jedan blok)

Atlanta Hawks - Denver Nuggets 117-106
Memphis Grizzlies - Phoenix Suns 110-91
(Dragan Bender nije igrao za Phoenix zbog operacije stopala)

4. Portland 23 30 .434 11
5. Minnesota 20 33 .377 14