oproštaj od wadea i lebrona

Vrhunsko izdanje Bogdanovića za novu pobjedu Pacersa i zakucavanje za naslovnicu

Bojan Bogdanović odigrao je sjajnu utakmicu u dresu svojih Pacersa, a obilježio ju je monstruoznim zakucavanjem.

Monstruozno zakucavanje Bojana Bogdanovića (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Bojan Bogdanović ponovno je bio odličan u novoj pobjedi Indiane Pacers. Njegova momčad ugostila je očajni Washington i slavila 109:101. Bogdanović je bio ponajbolji igrač sastava s 22 poena (8-15 iz igre, 3-5 za tricu), sedam skokova, dvije asistencije, jednom osvojenom i tri izgubljene lopte u 37 minuta igre.

Wizardsi ga se olako odrekli

Posebno je impresivno bilo njegovo zakucavanje u samoj završnici utakmice pored češkog reprezentativca Tomasa Šatoranskog, koji ga je ispratio skroz do obruča, ali bezuspješno.

Podsjetimo, Bogdanović je u veljači 2017. godine bio trejdan u momčad Washingtona, koji je zauzvrat dao Brooklynu pick prve runde na draftu, da bi ga ti isti Wizardsi pustili na kraju sezone kao slobodnog igrača, a Indiana ga ugrabila.

Može se reći da im je na neki način pokazao koliko su pogriješili. Ove sezone Bogdanović je na 49 posto šuta za tri poena, postiže 16.4 poena po utakmici, a njegovi Pacersi su na omjeru pobjeda poraza 17-10. Wizardsi su s druge strane na 11-16...

Šarić dobar protiv prvaka

Minnesota Timberwolvesi su poraženi u gostima u Oaklandu gdje su ih sa 116:108 svladali Golden State Warriorsi.

Dario Šarić je zabio 13 koševa (šut iz igre 6/9, trice 0/3) i upisao osam skokova te dvije asistencije u 31 minuti na terenu. Najbolji strijelac utakmice bio je Stephen Curry s 38 koševa, Klay Thompson je ubacio 26, a Kevin Durant 22. Karl-Anthony Towns je predvodio Minnesotu sa 31 ubačajem i 11 skokova.

Kraj još jedne ere: Wade i LeBron nikad više jedan protiv drugog

Los Angeles Lakersi su sa 108:105 bili bolji od gostujućeg Miami Heata. Kyle Kuzma je bio najučinkovitiji u redovima Lakersa, utakmicu je završio s 33 koša, a LeBron James je ubacio 28, pridodavši tome devet skokova i 12 asistencija. Ivica Zubac nije ulazio u igru za Lakerse. Justise Winslow je predvodio Heat sa 28 poena.

Bio je to posljednji međusobni ogled LeBrona Jamesa i Dwyanea Wadea. Lakersi i Heat već su odigrali obje utakmice u ovoj sezoni, na kraju koje Wade odlazi u igračku mirovinu.

LeBron James i Dwyane Wade (Foto: AFP) LeBron James i Dwyane Wade (Foto: AFP) (Foto: Afp)

James i Wade su veliki prijatelji koji su zajedno ušli u NBA ligu prije gotovo 16 godina, te su zajedno zaigrali u četiri NBA finala i osvojili dvije titule.

Jedini način da se ponovno sastanu ove sezone je da Lakersi i Heat izbore finale NBA lige...

NBA liga, rezultati, ponedjeljak:

Dallas Mavericks - Orlando Magic 101-76

Los Angeles Lakers - Miami Heat 108-105
(Ivica Zubac nije ulazio u igru za Phoenix)

Indiana Pacers - Washington Wizards 109-101
(Bojan Bogdanović je odigrao 37 minuta za Indianu, zabio je 22 koša i upisao sedam skokova, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu)

Philadelphia 76ers - Detroit Pistons 116-102

Boston Celtics - New Orleans Pelicans 113-100

Chicago Bulls - Sacramento Kings 89-108

Milwaukee Bucks - Cleveland Cavaliers 108-92
(Ante Žižić nije ulazio u igru za Cleveland)

Oklahoma City Thunder - Utah Jazz 122-113

Denver Nuggets - Memphis Grizzlies 105-99

Phoenix Suns - LA Clippers 119-123 (produžetak)
(Dragan Bender nije ulazio u igru za Los Angeles)

Golden State Warriors - Minnesota Timberwolves 116-108
(Dario Šarić je odigrao 31 minutu za Minnesotu, zabio je 13 koševa i upisao osam skokova i dvije asistencije)