Zablistali u novom ruhu

'Mravima' druga pobjeda u Euroligi, debitirala i NBA zvijezda!

Hrvatski prvak uspio je doći do druge ovosezonske pobjede u Euroligi...

Košarkaši Zagreba u šestom su kolu skupine B Eurolige u Areni pobijedili njemački Bamberg 86:74 (21:20, 15:14, 26:24, 24:16) ostvarivši drugu pobjedu u skupini.

Zagreb je na poluvremenu imao dva koša prednosti (36-34), a u nastavku je loše krenuo i dopustio Nijemcima da povedu. Ipak potom je uspio vratiti prednost ponajprije dalekometnom paljbom. Naime, Zagreb je u susretu zabio ukupno 13 trica od 27 pokušaja (48.1%), a prednjačio je Josh Heytvelt koji je pogodio 7 od 13 pokušaja za tri poena, od čega je čak šest trica pospremio u drugom poluvremenu.

Valja istaknuti i sjajan Heytveltov učinak pod koševima i 12 skokova. Sjajnu je utakmicu odigrao Krunoslav Simon koji je ubacio 16 koševa i također pridodao12 skokova, a "double-double" učinak ostvario je i Mario Kasun s 15 koševa i 11 skokova. Treba dodati i da je 13 koševa ubacio Damir Mulaomerović, kao i da je u dresu Zagreba debitirao NBA-ovac T.J. Ford. Američki playmaker je odigrao 13 minuta i premda je ostao bez postignutog koša (dvice 0-3), uknjižio je čak 10 asistencija.

U redovima Brose Basketsa istaknuo se Marcus Slaughter sa 16 koševa i 10 skokova, dok je najefikasniji bio Casey Jacobsen s 19 koševa.

Ovom pobjedom Zagreb CO je gurnuo Žalgiris na začelje skupine, dok su 'mravi' peti s učinkom dvije pobjede i četiri poraza, koliko im i Bamberg na četvrtoj poziciji. U vodstvu je moskovski CSKA sa svih šest pobjeda.

U drugoj utakmici skupine Panathinaikos je slavio na gostovanju kod Unicaje iz Malage 77-76 tricom Dimitrisa Diamantidisa 1.3 sekunde prije kraja. Završio je Diamantidis s 23 koša na kontu i bio je najbolji strijelac svoje momčadi. S druge strane briljirao je Luka Žorić koji je s vrijednosnim indeksom 26 bio najbolji igrač svoje momčadi. Ubacio je 21 koš u šut iz igre 61% (8-13), a pridodao je 6 skokova i 2 blokade. Hrvoje Perić na parketu je proveo devet minuta i upisao je 2 koša, 2 skoka i 1 ukradenu loptu.

U skupini A Caja Laboral je slavila 90-85 domaću pobjedu nad Fenerbahçeom nakon produžetka. Bojan Bogdanović bio je najbolji strijelac Fenerbahahçea s 19 koševa, od kojih je većinu zabio u prvom dijelu. Za dva poena je gađao 4-7, trice 3-4, a slobodna bacanja 2-2. Skupio je i 6 skokova i 2 ukradene lopte za 32 minute na parketu. Roko Ukić odigrao je 26 minuta i za to je vrijeme zabio 9 koševa (dvice 3-8) uz 1 asistenciju.Kod Caje Laboral briljirao je Fernando San Emetrio s vrijednosnim indeksom 36 (25 koševa, 8 skokova, 2 asistencije).

U skupini C Maccabi je u Tel Avivu savladao Armani Jeans Milano 85-76 nošen učinkom Sofoklisa Schortsanitisa i Jordana Farmara koji su kombinirano zabili 49 koševa. Farmar je ubacio 28, a Schortsanitis 21 koš. Kod Armanija je najbolji s 24 koša bio Danilo Galinari, dok je Leon Radošević za osam minuta na parketu propustio uputiti šut prema košu, a upisao se tek jednom u statističku rubriku skokova i prekršaja.

Dodajmo da je najuvjerljiviju pobjedu dana ostvarila Barcelona koja je u skupini D na domaćem parketu pregazila Union Olimpiju 72-46. Ujednačene strijelce Barcelone predvodio je Juan Carlos Navarro s 14 koševa.