Uvjerljivo slavlje Grka

'Mravi' u polupraznoj Areni očekivano 'posrnuli' protiv europskog prvaka!

Košarkaši Zagreba upisali su i drugi uvjerljivi poraz u Euroligi...

Košarkaši Zagreba u drugom su kolu skupine B Eurolige, u Areni Zagreb upisali drugi poraz. Nakon izgubljenih bodova kod Brose Basketsa, 'Mravi' su stradali i od aktualnog europskog prvaka, grčkog Panathinaikosa sa 81:62.

Hrvatski prvak tako je u svom drugom nastupu u najjačem europskom natjecanju, a prvom domaćem u Euroligi u klupskoj povijesti pretrpio drugi poraz.

Panathinaikos je rutinskom igrom do 28. minute ostvario čak 33 koša prednosti (59-26) nakon čega je svojim opuštanjem dopustio domaćinima seriju 17-2 u pet minuta kojom je razlika smanjena na 18 (61-43). Do kraja dvoboja igralo se u revijalnom tonu, pa je Zagreb ostvario poraz s podnošljivom razlikom.

Najefikasniji u redovima Zagreba CO bili su Sean May sa 23 i Damir Mulaomerović sa 13 koševa, dok su Panathinaikos predvodili Romain Sato sa 13, te Nick Calathes i Steven Smith sa po 12 ubačaja.

U 3. kolu Zagreb CO će za tjedan dana ugostiti CSKA iz Moskve, koji je u drugom dvoboju skupine kao domaćin svladao Brose Baskets sa 94-74.

Kod domaćina je Nenad Krstić postigao 19 koševa bez i jednog promašaja (9-9 za dva poena, 1-1 slobodna bacanja). Još jednu dobru utakmicu odigrao je i Andrej Kirilenko s 12 koševa, četiri skoka i šest asistencija. Kod gostiju je odskakako Tibor Pleiss sa 17 koševa. (M.I./Hina)