Nje moglo bolje

'Mravi' teško kiksali u euroligaškoj premijeri: Izgubili s čak 31 razlike!

Košarkaši Zagreba nisu na najbolji mogući način otvorili premijerni nastup u Euroligi...

Košarkaši Zagreba teško su stradali pri svojoj euroligaškoj premijeri. U dvoboju prvog kola B-skupine njemački Brose Basket u Bambergu ih je pobijedio 96-65.

Već na poluvremenu su Nijemci imali 52-30, dok su u trećoj četvrtini bili na +37 (92-55). Ovaj poraz zabrinjava tim više što bi Bamberg Zagrebu trebao biti najmanje težak suparnik u skupini. Očito hrvatskim prvacima prijeti lanjski Cibonin učinak kad je natjecanje po skupinama u pitanju. "Cibosi" su izgubili svih deset utakmica.

Američki igrači u redovima Bamberga bili su najbolji. Tucker je ubacio 20, Jacobsen 16, a Slaughter 16 koševa uz deset skokova.

Kod sastava Vladimira Androića, koji iduće srijede u Zagrebu dočekuje europskog prvaka Panathinaikosa, Kruno Simon ubacio je 14 koševa uz šest skokova i tri asistencije, ali je pritom i izgubio pet lopti.

Brose Baskets 96
Igrač Min. Šut 2 Šut 3 Šut 1 Sko. Ast. Poe.
Ekipa   - - - 2 0

Europski prvaci, košarkaši Panathinaikosa, na svom su parketu u Ateni novu sezonu otvorili uvjerljivom 98-77 pobjedom nad španjolskom Unicajom iz Malage. Dimitrios Diamantidis bio je najbolji u momčadi Željka Obradovića sa 17 koševa i sedam asistencija.

U poraženom sastavu najbolji je bio hrvatski krilni igrač Hrvoje Perić, koji je svih 13 koševa zabio tijekom druge četvrtine utakmice, koju su gosti dobili 33-27, nakon što su prvu izgubili 25-16. Odigrao je 26-godišnji Dubrovčanin ukupno 20 minuta. Iz igre je šutirao 3-4, a slobodna bacanja 7-7. Dodao je učinku pet skokova uz po jednu asistenciju i osvojenu loptu. Izgubio nije niti jednu.

Za razliku od njega, Luka Žorić bio je skromniji. Centar hrvatske reprezentacije za 11 minuta u igri ubacio je četiri koša uz četiri skoka.

BiH-centar Unicaje Nedžad Sinanović dodao je 11 koševa uz osam skokova i dvije blokade.

U prvome odigranom dvoboju C-skupine Anadolu Efes u Beogradu je pobijedio Partizan 84-73. U ujednačenoj pobjedničkoj momčadi Tarence Kinsey je ubacio 18, Duško Savanović 17, a Saša Vujačić 14 poena. Stanko Barać na parketu je proveo deset minuta i upisao dva koša.

Centar Minnesote Nikola Peković s 21 košem i šest skokova bio je uvjerljivo najbolji u domaćem sastavu.

Ante Tomić bio je vrlo dobar pri uvjerljivome gostujućem trijumfu (100-76) Real Madrida kod Charleroija. Za samo 15 minuta na parketu ubacio je devet koševa (4-7 šut iz igre) uz šest skokova. Rudy Fernandez i Felipe Reyes bili su najbolji kod pobjednika sa po 19 koševa.

U trećem srazu prvog kola skupine C vrhunsku su kvalitetu dokazali igrači AJ Milana, koji su pred svojom publikom dobili Maccabi 89-82. Malik Hairston s 25 koševa i šest asistencija, te Danilo Gallinari s 23 koša i sedam skokova bili su najbolji u momčadi Sergija Scariola, za koju je Leon Radošević odigrao nepune dvije minute i ubacio dva koša.

Goste je s 23 koša i osam skokova predvodio Lior Eliyahu.

U posljednjem srazu prvog kola skupine D Barcelona je u Stožicama porazila Union Olimpiju 86-64. Španjolske je prvake predvodio brazilski playmaker Marcelinho Huertas, ovoljetno pojačanje iz Caje Laboral, sa 17 koševa, osam asistencija, pet skokova, jednom osvojenom i niti jednom izgubljenom loptom.

U domaćem su sastavu najbolji bili Danny Green (17k) i Ratko Varda (16), dok je Damir Markota 25.5 minuta na parketu iskoristio za pet koševa (1-2 za dva, 1-1 šut za tri poena) uz osam skokova.