Pobijedili Sloveniju

Mladi košarkaši i bez Šarića osigurali nastup u drugom krugu

Hrvatski košarkaši ostvarili su i drugu pobjedu na Europskom prvenstvu za igrače do 18 godina koje se održava u poljskom Wroclawu...

Izabranici Jakše Vulića su u 2. kolu skupine A pobijedili Sloveniju sa 60-50 i osigurali prolazak u drugi krug natjecanja u koji idu tri prvoplasirane vrste iz svake grupe. Hrvatska, u čijem sastavu zbog zdravstvenih problema nema Darija Šarića, Dominika Mavre i Filipa Bundovića, svladala je dan ranije Grčku, a u subotu je čeka dvoboj protiv domaćina Poljske.

Protiv Slovenaca su naši košarkaši loše otvorili utakmicu, nakon prve četvrtine su gubili sa 16-8, ali su se u nastavku probudili i već do poluvremena poveli s 28-25. Uspjeli su sačuvati prednost i u trećoj četvrtini, a u posljednjoj dionici su je i povećali za konačnih plus deset.

Najefikasniji je u hrvatskom dresu bio Stipe Čubrić s 15 koševa kojima je dodao četiri asistencije, a sjajni su bili i Mislav Brzoja s 14 poena i deset skokova, te Marko Ramljak sa sedam koševa i čak 13 skokova. Slovence je predvodio Luka Rupnik s 13 poena, osam skokova i šest asistencija.