Četvrto kolo EP-a

Makedonci došli do treće pobjede, slavili i Britanci, Izraelci te Gruzijci

Košarkaši Makedonije nastavljaju s pobjedama na Europskom prvenstvu kojem je domaćin Litva. U skupini C, nakon Hrvatske i Grčke, pobijedili su i Finsku 72-70.

Time je Makedonija došla do treće pobjede čime je definitivno najugodnije iznenađenje u ovom dijelu ždrijeba Eurobasketa. Do pobjede protiv Finaca su došli na dramatičan način, nakon silnih pogrešaka s obje strane u posljednje četiri minute kada niti jedni, niti drugi nisu mogli postići koš.

Utakmica je u rezultatskom smislu bila potpuno izjednačena velikim dijelom ogleda, s tim da je Finska ipak napravila malu prednost krajem treće i početkom zadnje četvrtine. No, Pero Antić (14 poena i 19 skokova) i McCalebb (18 poena, pet skokova i četiri asistencije) su bili ključni igrači u prijelomnim trenucima i makedonski junaci.

Do prvih pobjeda na prvenstvu su došli Velika Britancija u skupini A i Izrael u skupini B. Velika Britanija je bila bolja od Portugala 85-73 uz sjajnog Luola Denga koji je ubacio 31 poen, uz deset skokova i četiri dodavanja. Izrael je bio bolji od Latvije 91-88, a odlično je odigrao Lior Eliyahu (26 poena i 10 skokova).

Gruzija je u skupini D došla do druge pobjede uz laku pobjedu protiv Ukrajine 69-53.