Ludilo u Cedeviti: Pa ovo graniči sa znanstvenom fantastikom

''Ovo što smo napravili graniči sa znanstvenom fantastikom'', izjavio je nakon gostujuće pobjede protiv Estudiantesa i plasmana na Final Four Eurocupa trener košarkaša Cedevite Aleksandar Petrović...

Zagrepčani su prošlotjednu domaću pobjedu (90-81) potvrdili i u srijedu u Madridu (81-72) i osigurali plasman na završni turnir koji će se 16. i 17. travnja održati u Trevisu. Cedevita će u polufinalu igrati protiv ruskog UNIKS-a.

''Sve što smo prošli ove sezone, sada se isplatilo. Nakon 20 godina Hrvatska ima predstavnika na Final Fouru nekog europskog kupa, a igrači su najveći razlog što je Cedevita uspjela doći do Trevisa.

Najvažnije je bilo izdržati u prve dvije ili tri minute. Igrači koji nisu igrali previše ponijeli su veliki teret u ovoj utakmici. Vedran Vukušić je bio sjajan nakon mjesec dana bez treninga, danas je postigao ključne koševe, a Tomislav Petrović je u dvije utakmice protiv Estudiantesa pokazao da može biti igrač odluke", istaknuo je trener Cedevite.

Spomenuti Vukušić je, pak, dodao:

''Vidjeli smo u prvoj utakmici da Estudiantes ima problema s branjenjem pick-and-rolla, tako da smo napadali cijelo vrijeme. Možda se to činilo pomalo glupim, ali pogađali smo svaki put. Nitko nije očekivao da ćemo doći u Madrid i dominirati svih 40 minuta kao što jesmo. Mislim da i protiv UNIKS-a imamo šansu za pobjedu. Dokazali smo u skupini da možemo igrati protiv njih. U normalnom bi slučaju oni bili favoriti, ali na Final Fouru nikad nema favorita.''