Povijesni uspjeh

Košarkašice senzacionalno izborile olimpijske kvalifikacije za London!

Hrvatske košarkašice pobijedile su reprezentativke Crne Gore i ostvarile povijesni uspjeh...

Hrvatska ženska košarkaška reprezentacija pobijedila je u srazu za peto mjesto na Europskom prvenstvu u Poljskoj Crnu Goru 73-59 (14-16, 24-19, 17-9, 18-15).

Ostvarile su košarkašice Stipe Bralića time najbolji rezultat u povijesti nastupanja hrvatske nacionalne ekipe na velikim natjecanjima, te kao posljednje s Eurobasketa izborile nastup na predolimpijskom kvalifikacijskom turniru.

Također, revanširale su se Bralićeve izabranice Crnogorkama za težak (81-60) poraz u drugoj fazi natjecanja.

Hrvatske su košarkašice u subotu u Lodzu povećavale prednost sve više kako je utakmica odmicala. Nakon što su minimalno zaostajale nakon prve četvrtine, na poluvrijeme su otišle sa 38-35 prednošću, da bi nakon treće trećine vodile 55-44.

Jelena Ivezić bila je najistaknutija u pobjedničkim redovima s 21 košem, osam skokova, dvije asistencije i tri osvojene lopte. Playmakerica Iva Ciglar pratila ju je s 19 koševa i pet asistencija.