Poraz Hrvatske

Ključan trenutak utakmice: Pogledajte kako je Giannis "bananom" prelomio utakmicu

Grčka je porazila Hrvatsku u prvom kolu EuroBasketa 2022. u Milanu.

Dario Šarić i Giannis Antetokounmpo (Foto: Guliver image)

Hrvatska je porazom od Grčke (85-89) otvorila nastup na EuroBasketu 2022. u Milanu.

Iako su nakon prvog poluvremena bili u velikom zaostatku, otišli su Grci na odmor s dvoznamenkastom prednošću, hrvatski su košarkaši odigrali sjajnu treću četvrtinu i umalo došli do izjednačenja.

S odličnom partijom nastavili su i u posljednjoj četvrtini, a u trenucima kad su naši košarkaši hvatali posljednju slamku za povratkom, na scenu je stupio sjajni Giannis.

Bojan Bogdanović i Giannis Antetokounmpo Hrvatska otvorila EuroBasket porazom: Bili smo u utakmici do posljednje minute, a onda je Giannis pokazao zašto je jedan od najboljih divider

Kruno Simon je sjajno pronašao Jaleena Smitha, a ovaj tricom pokušao ugroziti Grke, ali poletio je Giannis i „stisnuo“ brutalnu bananu našem košarkašu.

Bio je to ključan trenutak utakmice koji je odredio pobjednika. Ubrzo su Grci zabili i povećali prednost što je pak označilo kraj susreta.