Eurocup

Katastrofalan nastup Cibone i Cedevite u Europi!

U utorak je završen prvi krug košarkaškog Eurocupa, a dva hrvatska predstavnika se uistinu nisu proslavila. Naime, Cedevita i Cibona su kombinirano u svojih 12 utakmica upisali jednu jedinu pobjedu...

U pitanju je bila pobjeda Cedevite protiv Bayerna, a upravo su protiv te momčadi igrali igrači Dražena Anzulovića u posljednjem 6. kolu skupine G. Bayern je na svom parketu uzvratio, te je pobijedio 80-65. Najbolji je kod Cedevite bio Dontaye Draper sa 15 poena i tri ukradene lopte, dok je Vedran Vukušić dodao 13 poena uz četiri skoka.

Inače, u drugom ogledu te skupine Spartak je u Sankt Peterburgu pobijedio Benetton 97-77 i završio je natjecanje sa svih šest pobjeda. Te su dvije momčadi izborile prolaz dalje.

Cibona izgubila od Hapoela

Cibona je na svom parketu igrala protiv Hapoela iz Jeruzalema, te je poražena 86-78. U posljednjoj četvrtini je Cibona gubila i sa 14 poena razlike, ali je ipak minutu prije kraja došla na samo -2 i šansu za premijerno slavlje. No, nije ostalo snage za počasnu pobjedu, a najbolji su te večeri u dresu zagrebačke momčadi bili Brian Chase sa 15, te Davos Kus sa 13 poena. Iz te skupine su prolaz dalje izborili košarkaši Gravelinesa i Donjecka sa po jednim porazom (onim u međusobnim utakmicama).

Jedna od neporaženih momčadi tijekom natjecanja po skupinama je ruski Himki. Šestu su pobjedu ostvarili kod Rige od 79-68, a važne su karike u pobjedi bili hrvatski košarkaši. Po 12 poena su ubacili i Krešimir Lončar i Zoran Planinić. Uz to je Lončar imao i sedam skokova, a Planinić čak osam asistencija, pet ukradenih lopti i tri skoka.

Natjecanje u Eurocupu tako nastavljaju: Gravelines, Donjeck, Himki, Riga, Nymburk, Aris, Valencia, Asvel, Banvit, Lokomotiv Kuban, Lietuvos Rytas, Krka, Spartak Sankt Peterburg, Benetton, ALBA i Budućnost.