Kakav uspjeh: Zagreb na korak od euročetvrtfinala!

Košarkaši Zagreba napravili su značajan korak ka plasmanu u četvrtfinale Eurochallengea. U 5. kolu skupine J "mravi" su u Železniku bili bolji od FMP-a sa 74-63...

Treća je to pobjeda Zagreba u skupini, a jednako ih toliko ima i do ovoga kola vodeći FMP. Pobjedom s 11 razlike momčad Denisa Bajramovića je nadoknadila i poraz od pet razlike koji joj je srpski sastav nanio u Trnskom, što bi moglo biti važno ukoliko Zagreb i FMP nakon zadnjeg kola budu u krugu.

No, ako Zagreb idući tjedan u 6. kolu pred svojim navijačima pobijedi njemački Artland, od kojeg je već bio bolji u gostima, sigurno će se plasirati među najboljih osam.

'Mravi' su u predgrađu Beograda igrali bez dvije važne poluge, Damira Mulaomerovića i Vladimira Krstića, ali to se na njihovoj igri nije osjetilo. Dominirali su od prve sekunde, štoviše FMP ni u jednom trenutku nije imao vodstvo. Zagreb je dvoboj otvorio sa 6-0 i više se nije osvrtao.

Na poluvremenu je već bilo 44-25, a srpski je klub zaprijetio tek u posljednjoj četvrtini kada je došao do 58-62 četiri i pol minute prije kraja. No, tricama Tonija Prostrana i Andreja Štimca sve su dvojbe riješene.

Zagreb su predvodili Krunoslav Simon s 23 poena i šest asistencija, te spomenuti Štimac sa 17 koševa i sedam skokova. U FMP-u su bolji od ostalih s 13 poena bili Filip Čović i Bojan Radetić.