uzbudljivi utakmica

Ivica Zubac imao podršku u Los Angelesu: S tribina navijala i slavna Hrvatica

Ivica Zubac na terenu je proveo 26:43 minuta i za to vrijeme postigao 10 koševa (šut za dva 3-5, slobodna bacanja 4-4) uz 8 skokova i 1 asistenciju.

Ivica Zubac (Foto: Afp)

U derbiju večeri u NBA ligi košarkaši Minnesota Timberwolvesa su kao gosti velikim preokretom svladali Los Angeles Clipperse sa 118-100, a osim poraza domaće mogu zabrinuti i novi problemi s leđima Kawhija Leonarda.

Clippersi su odlično otvorili dvoboj i u drugoj četvrtini poveli sa 57-35, ali gosti su "kanonadom" trica uspjeli smanjiti na 63-55 do odlaska na odmor da bi u nastavku prvenstveno zahvaljujući Anthonyju Edwardsu do maksimuma iskoristili izostanak Leonarda koji se nije vratio iz svlačionice te na kraju ostvarili uvjerljivu pobjedu.

Edwards je predvodio Wolvese sa 37 koševa, Nickel Alexander-Walker je s klupe dodao 28, dok je kod Clippersa najefikasniji bio Paul George sa 22 ubačaja. Hrvatski centar u sastavu Clippersa Ivica Zubac na terenu je proveo 26:43 minuta i za to vrijeme postigao 10 koševa (šut za dva 3-5, slobodna bacanja 4-4) uz 8 skokova i 1 asistenciju.

Utakmicu u dvorani je gledala i hrvatska tenisačica Donna Vekić koja je stigla na američku turneju.

Minnesota je i dalje treća u Zapadnoj konferenciji s omjerom pobjeda i poraza 45-21, vodeći Oklahoma City Thunder i Denver Nuggetsi imaju tek poraz manje i utakmicu manje, dok su Clippersi četvrti na Zapadu s omjerm 41-23.

Vodeći sastav Istoka i čitave lige Boston Celticsi ostvarili su još jednu sigurnu pobjedu svladavši kao gosti Utah Jazz sa 123-107. Opet je briljirao Jayson Tatum koji je predvodio Celticse sa 38 ubačaja, dok je Keyonte George ubacio 26 za Jazz. U startnoj petorci domaćih zaigrao je i Luka Šamanić koji je za 14:19 minuta provedenih u igri upisao sedam koševa (šut za dva 1-3, trica 1-1, slobodna bacanja 2-2) uz sedam skokova i jednu asistenciju.

Boston je siguran na vrhu Istoka sa 51-14, dok je Utah 12. na Zapadu sa 28-37.

New York Knicksi i Philadelphia 76-ersi su se ponovno sreli u Madison Square Gardenu samo dva dana nakon 79-73 pobjede Sixersa, a ovoga puta domaći Knicksi bili su uvjerljivo bolji sa 106-79. U odnosu na nedjeljni dvoboj Knicksima se vratio OG Anunoby, a Sixersima Tyrese Maxey, po rezultati bi se dalo zaključiti kako je povratak Anunobyja bio važniji, no junak pobjede je bio Josh Hart koji je ostvario "triple-double" sa 20 poena, 19 skokova i 10 asistencija. Kod domaćih je 20 koševa postigao i Jalen Brunson, dok je Anunoby dodao 14. Kod Sixersa je najefikasniji bio Kelly Oubre sa 19 poena, Maxey je dodao 17.

Bojan Bogdanović nije imao svoju večer u dresu Knicksa, za 22:16 minuta provedenih na parketu nije se upisao u strijelce, imao je po jedan neuspješan pokušaj za dva i za tri, ostvario je tek dva skoka i jednu asistenciju.

Knicksi su i dalje četvrti na Istoku sa 38-27, dok su Sixersi sedmi sa 36-29.

Indiana Pacersi iznenadili su vodeći sastav Zapada Oklahoma City Thunder svladavši ga na njegovom parketu sa 121-111. Strijelce gostiju predvodio je Myles Turner sa 24 koša, Tyrese Haliburton je dodao 18 uz 12 asistencija, dok je kod domaćih standardno najbolji bio Shai Gilgeous-Alexander sa 30 poena i 10 skokova.

Thunder je sada izjednačen na vrhu Zapada s prvakom Denverom, oba sastava su na omjeru 45-20, dok je Indiana šesta na Istoku sa 37-29.

Sacramento Kingsi iznenađujuće uvjerljivo su sa 129-94 na svom parketu nadigrali Milwaukee Buckse. De'Aaron ox ubacio je 29, Malik Monk 25, a Domantas Sabonis 22 uz 11 skokova i 8 asistencija za domaće, dok je kod gostiju jedini prolaznu ocjenu zaslužio Giannis Antetokounmpo sa 30 poena i 13 skokova.

Sacramento je sedmi na Zapadu sa 37-27, dok je Milwaukee drugi na Istoku sa 42-24.