Neviđeni propust

Igrači 10 minuta slavili u svlačionici pod tušem pa ih suci vratili na parket!

Prava drama događala se na utakmici u Širokom Brijegu između domaćina i Budućnosti. Na kraju je, tek nakon produžetka, slavio Široki sa 84:77.

Naime, točno 19 sekunda prije isteka 40. minute Fran Pilepić je pogodio dva slobodna bacanja za vodstvo domaćina 70:69.

No, prva drama odvijala se kod spomenutog vodstva domaćina, gosti su krenuli u napad za pobjedu, tamnoputi Anderson je dugo tražio rješenje i na kraju je lopta došla do Mihailovića na kojem je osobnu pogrešku u posljednjim trenucima utakmice napravio Pilepić. Zbog velike buke nije se čulo u kojem se trenutku oglasila sirena za kraj utakmice pa su tako suci nakon konzultacija i zvižduka više od 1500 gledatelja dali gostima dva slobodna bacanja te semafor vratili na jednu sekundu.

Mihailović je uz brojne zvižduke promašio oba slobodna bacanja, a domaći su pobjedu otišli proslaviti u svlačionicu. I dok su igrači Širokog bili pod tušem kreće veliki preokret u režiji sudaca kako bi ispravili svoju pogrešku. Naime, dok su službeni predstavnik Budućnosti Gavrilo Pajović i trener Dejan Radonjić okružili suce tražeći da Mihailović izvede još jedno slobodno bacanje - jer je prilikom izvođenja prvog slobodnog bacanja na parketu ostao igrač Širokog koji je imao pet osobnih pogrešaka (Pilepić) - pola gledatelja već je napustilo tribine vjerujući kako će se Crnogorci pomiriti s porazom.

Igrači su nakon deset minuta vraćeni na parketu (neki su dotrčali s tuširanja!), a novo 'poklonjeno' slobodno bacanje Mihailović je zabio.Obzirom da domaći nisu uspjeli realizirati napad sekundu prije kraja regularnog dijela tek nakon produžetka i novih pet minuta slavili su 84:77 tako da je bijes navijača prema sucima – praktički zaboravljen.

"Čestitam svojim momcima jer su odigrali, ne najbolju utakmicu, nego utakmicu s najviše potrošene energije. Odigrali smo dvije utakmice. Kad sam momke ispod tuša vratio na parket, znao sam po njihovoj reakciji da ne mogu izgubiti, da su ostali samo četvorica na parketu, dobili bi, uvjeravam vas. Nije moj stil da igram s osmoricom igrača, ali morao sam“, rekao je nakon utakmice trener Širokog WWina Ivan Velić.

U video prilozima gledatelja do kojih smo uspjeli doći mogu se vidjeti detalji završnice utakmice i sporna slobodna bacanja. (V.R. / Agencija VLM)