Nevjerojatan poraz Vukova

Veliko iznenađenje u prvenstvu Hrvatske: Zabok izveo preokret i nokautirao Cibonu!

Imala je Cibona pred kraj prvog poluvremena prednost 45-32, ali uspjela je izgubiti na gostovanju kod Zaboka.

Košarkaši Zaboka priredili su veliko iznenađenje u susretu 16. kola prvenstva Hrvatske svladavši na svom parketu Cibonu s 83-73 (19-17, 21-28, 18-14, 25-14).

Do velike pobjede domaći sastav stigao je sjajnom igrom u završnih pet minuta kada su zaostatak 66-67 pretvorili u konačnu pobjedu od 83-73.

Imala je Cibona pred kraj prvog poluvremena prednost 45-32, ali već početkom nastavka Zabok je stigao u rezultatski priključak, da bi u samoj završnici Jarvis Garrett poveo domaće do vrijedne pobjede.

Garrett je bio najučinkovitiji u sastavu Zaboka sa 29 ubačaja, Jure Gunjina je dodao 16 uz 9 skokova, dok je Mateo Drežnjak sa 14 poena i 9 skokova predvodio Cibonu.

Zabok je sada na omjeru pobjeda i poraza 6-8 uz dvije zaostale utakmice, dok je Cibona pala na 11-5.

Na vrhu je Zadar sa 13-2, slijedi Split sa 12-3 te Cedevita Junior sa 10-3 uz dvije utakmice manje.