Četvrta utakmica na EP-u

Joke, gdje je igra? BiH deklasirala Hrvatsku i još jednom pokazala sve naše slabosti

Reprezentativci Bosne i Hercegovine pobijedili su Hrvatsku u 4. kolu Europskog prvenstva u košarci.

Hrvatska je i ovaj put pružila jako lošu utakmicu i ubilježila novi, drugi poraz. Bosna i Hercegovina je pobijedila s 92-80, a od početka utakmice su naši protivnici kontrolirali utakmicu i potpuno zasluženo pobijedili i izjednačili se s nama s omjerom 2-2.

U ovakvoj situaciji ostaje nam još uvijek nada za prolaz u drugi krug. Ukoliko pobijedimo Grčku s minimalno pet poena razlike sigurno idemo dalje, a u svim ostalim kombinacijama ovisimo o drugima. Naime, ukoliko BiH slavi nad Makedonijom (a Hrvatska pobijedi Grčku) zatvorit će se krug od četiri reprezentacije (sve omjer 3-2), a tada će odlučivati koš razlika o tome tko će igrati među 12 najboljih reprezentacija u Europi.

Bosna i Hercegovina 92
Igrač Min. Šut 2 Šut 3 Šut 1 Sko. Ast. Poe.

Tijek utakmice:

80-92 Gotovo je. Izgubili smo i drugu utakmicu na ovom Europskom prvenstvu i to potpuno zasluženo

69-81 Sve je manje nade da ćemo uspjeti preokrenuti rezultat i ubilježiti novu, treću pobjedu na EP. Morat ćemo svoju šansu za prolaz tražiti protiv Grčke

65-76 Pet i pol minuta do kraja utakmice, a naši košarkaši se nalaze na 'minus 11'. Ne odgovara nam ni situacija što se prekršaja tiče - mi smo već u bonusu, a BiH ima tek dva prekršaja

61-74 Nevjerojatno! Ovo što Hrvatska igra je toliko loše da je pomalo negledljivo. BiH preko Teletovića i Domercanta odlaze na 'plus 13'. Josip Vranković je opet tražio time-out.

59-64 Kraj treće četvrtine. Popović je povezao dvije trice, Markota postigao koš sa zvukom sirene na kraju četvrtine i zbog toga je samo 'plus 5' za BiH. I dalje igramo tako da forsiramo šut za tri poena, a izlaskom Tomića nemamo igrača koji bi preuzeo veću napadačku odgovornost u unutrašnjoj igri. S druge strane se razigrao Domercant, a činjenica kako se i BiH reprezentacija počela 'napucavati' tricama i gubiti lopte donosi nadu u pozitivan ishod na kraju utakmice

54-61 BiH igrači čuvaju 6-7 razlike. Razigrao se Domercant, a naši igrači mogu biti sretni što su naši protivnici izgubili nekoliko lopti s kojima bi njihova prednost bila i veća

47-53 Kratko je trajalo razdoblje u kojem smo kontrolirali igru. Nemamo nikakve ideje u napadu, nikakve izrađene akcije. S druge strane pomalo se razigrava Domercant što bi nas moglo na kraju dosta koštati

45-46 Imamo sreće da su i Teletović i Domercant promašili po dva slobodna bacanja. Naime, u napadu nemamo previše ideja. BiH je postavila zonu, mi i dalje pucamo trice, a raspoloženi Tomić ne dobiva previše lopti

43-43 Počela je treća četvrtina i to sjajno za naše košarkaše. Prvo je Bogdanović postigao oba slobodna bacanja, Draper je 'ukrao' još jednu loptu i položio je u kontri da bi na kraju Vasiljević krivo dodao, Bogdanović 'zabio' još jednu kontru i izborio dodatno bacanje

Ni četvrtu utakmicu Hrvatska ne igra sjajno. Jedino se Tomić i Draper izdvajaju svojim pozitivnim akcijama. Centar Real Madrida postigao je 12 koševa, a Draper je impresionirao svojom raznovrsnošću - postigao je 4 koša, ali dodao i 5 asistencija, 3 skoka i 3 osvojene lopte.

Strijelci za Hrvatsku u prvom poluvremenu: Tomić 12, Bogdanović 7, Simon 7, Draper 4, Žorić 4, Andrić 1, Stipčević 1. Za Bosnu i Hercegovinu koševe su postigli: Teletović 17, Bajramović 7, Đedović 6, Ikonić 5, Bavčić 3, Kikanović 2, Domercant 2, Vasiljević 1.

36-43 Kraj poluvremena. Igra hrvatske reprezentacije posljednjih minuta je stvarno nevjerojatno loša i neorganizirana. Napad nam se svodi na nerezonsko ispucavanje šuta za tri poena kojeg ne možemo pogoditi, a BiH pametno koristi sve naše greške i uredno postižu koševe.

36-41 Bavčić je postigao svoju prvu, a petu tricu za BiH. S druge strane naši košarkaši imaju šut za tri poena 2-11 i to je navelo izbornika Vrankovića da zove time-out

36-38 Opet crna rupa naših košarkaša. Đedović je postigao 4 poena za redom za novo vodstvo BiH

36-34 Morao je BiH izbornik Sabit Hadžić pozvati minutu odmoru. Naši su reprezentativci napravili mini seriju od 5-0 prije svega zaslugom Drapera koji je oduzeo dvije lopte i sjajno povukao kontra-napade koje su zavrđili Tomić i Simon. Ante Tomić već ima 12 koševa

31-34 Spojio je Ikonić dvije dobre akcije za vodstvo BiH

29-29 Nakon raspucanih prvih 10 minuta, prve dvije i pol minute u drugoj četvrtini obiljećila je neefikasnost. Obje momčadi su promašile sve šuteve na koš, a jedini poeni postignuti su s linije slobodnih bacanja

28-28 Kraj prve četvrtine - Nevjerojatna predstava Teletovića u prvoj četvrtini! Postigao je 15 koševa za BiH i tako drži svoju reprezentaciju u egalu. Na njemu su se mijenjali Žorić i Markota, ali nitko ga nije uspio zadržati. Srećom po našu reprezentaciju, Teletović je prikupio i dva prekršaja. Kod naših opet je najbolji Tomić s 8 koševa

16-15 Obje reprezentacije su odlične u napadačkom dijelu utakmice. Igra se 'koš za koš', a Teletović je trenutno najefikasniji igrač utakmice s 9 koševa

9-5 Napravili su naši košarkaši seriju od 7-0 u dvije minute. Precizni su bili Tomić, Simon i Bogdanović

2-5 Utakmicu je otvorio Žorić sa svojim košem da bi odmah preokrenuo Mirza Teletović s pet pogodaka zaredom

Hrvatska je utakmicu počela s petorkom: Draper, Bogdanović, Simon, Žorić, Tomić. S druge strane Sabit Hadžić je na parket poslao sljedeću petorku: Domercant, Vasiljević, Đedović, Teletović, Kikanović.

Izabranici Josipa Vrankovića su razočarali u prve dvije utakmice. Teško su pobijedili Finsku, a Makedonija je prvu od svoje tri pobjede ostvarila upravo protiv nas. Gorak okus donekle su isprali pobjedom nad Crnom Gorom iako su i u toj utakmici naši košarkaši imali loših trenutaka.

Bosna i Hercegovina je neočekivano izgubila od Finske i mora slaviti protiv nas da bi zadržali izglede za plasman u drugi krug.