Unatoč porazu

Hrvatski košarkaši izgubili od Slovenaca u Celju: Dobra predstava naših pred Eurobasket

Hrvatska košarkaška reprezentacija izgubila je od Slovenije 88:94.

Hrvatska muška košarkaška reprezentacija u posljednjoj je prijateljskoj pripremnoj utakmici pred nastup na EuroBasketu u Celju izgubila od Slovenije sa 88:94 (25:25, 21:16, 26:36, 16:17).

Nakon što je na poluvremenu Hrvatska imala prednost od 46:41, u trećoj četvrtini domaći su preuzeli kontrolu rezultata, u tih 10 minuta ubacili su 36 poena, u jednom trenutku imali i osam pogodaka prednosti da bi u posljednjih 10 minuta održavali vodstvo. Četiri minute prije kraja bilo je 86:76 za Sloveniju, Hrvatska se ubačajem Šarića približila na 92:88 42 sekunde prije isteka vremena, ali nije i preokrenula.

Dinamo - Osijek Dinamo još jednom pokazao moć, rutinski savladali Osijek: Bočkaj dokazao Čačiću da može računati na njega divider

Dario Šarić je sa 18 koševa predvodio Hrvatsku, Bojan Bogdanović je dodao 15, a Ivica Zubac i Jaleen Smith po 13, dok su Vlatko Čančar sa 21 i Goran Dragić sa 19 ubačaja bili najefikasniji kod Slovenije.

Hrvatska će sljedećeg tjedna igrati dvije utakmice pretkvalifikacija za odlazak na EuroBasket 2025., protiv Poljske u Varšavi 25. kolovoza te protiv Švicarske u Opatiji 28. kolovoza, dok će na EuroBasketu u prvom krugu igrati u Milanu redom protiv Grčke (2. rujna), Velike Britanije (3. rujna), Estonije (5. rujna), Italije (6. rujna) i Ukrajine (8. rujna).