Hrvatske košarkašice bez polufinala Eura

Hrvatske košarkašice nisu uspjele izboriti plasman u polufinale Europskog prvenstva u Poljskoj. Bolje od njih u četvrtfinalnom ogledu u Lodzu bile su igračice Češke sa 79-63 (36-29)...

Bila je to utakmica u kojoj su Čehinje vodile svih 40 minuta, te su najvećim dijelom ogleda kontrolirale rezultat. Češka je tako već u prvoj četvrtini povela s 21-9, a u drugoj je povela i sa 17 koševa razlike, 32-15. Tada su Hrvatice odigrale najbolji dio utakmice, te su serijom 14-0 smanjile prednost Češke na samo tri razlike, 32-29.

Poluvrijeme je završilo rezultatom 36-29, a trećem periodu su Čehinje u potpunosti nadigrale našu reprezentaciju. Taj su period igre dobile sa 31-11, a u jednom trenutku napravile su seriju 20-0. Hrvatske igračice su ipak u zadnjih 10 minuta igre uspjela malo ublažiti poraz.

Sandra Mandir bila je daleko najbolja hrvatska igračica. U 35 minuta igre postigla je 27 poena, pogodivši i četiri trice iz šest pokušaja. Dodala je 5 skokova i 4 asistencije. Antonija Mišura i Iva Slišković dodale su po 9 poena. U češkoj vrsti je Eva Viteckova ubacila 17 poena, dok je Petra Kulichova postigla 14 koševa uz 9 skokova.

Podsjećamo, u prvoj četvrtfinalnoj utakmici je Rusija pobijedila Latviju sa 83-72.

U četvrtak će preostale dvije četvrtfinalne utakmice odigrati Turska i Crna Gora, odnosno Litva i Francuska.

Češka i Rusija su izborile polufinalni ogled u petak, dok će u četvrtak Hrvatska odigrati prvu od dvije utakmice u borbi za poredak od 5. do 8. mjesta, i to protiv Latvije.

Podsjećamo, Hrvatska i Latvija već su se susrele u prvom dijelu natjecanja. Tada su slavile Latvijke sa 67-61.