Hrvati slavili u Ljubljani, učenik pobijedio učitelja: Protiv Srba u finalu još čvršće

Hrvatski košarkaši u pripremnim utakmicama pokazuju odličnu igru…

Hrvatska košarkaška reprezentacija pobijedila je i u drugoj utakmici svoje skupine na Adecco cupu, turniru zemalja nastalih raspadom SFRJ. Nakon Crne Gore, izabranici Joke Vrankovića na ljubljanskom su turniru pred 7.000 gledatelja nadjačali i domaćina (65:60), a učenik je nadvisio učitelja. Hrvatski izbornik pobijedio je Božu Maljkovića, trenera kojem se divio i od kojeg je učio.

''Ovo je za mene značajna pobjeda jer kada sam ja počinjao kao junior žutih šjor Božo je udarao temelje velikog Splita'', kazao je Vranković.

Mentalno čvrsti u završnici bili su Popović (dvije trice), Bogdanović (zapečatio pobjedu s dva bacanja, 11 koševa), Tomić (koš za 63:60) i Žorić (9 koševa).

''Sretni smo zbog ove pobjede, dobili smo domaćine na mišiće. Igrali smo od početka do kraja agresivno i to je ključ. Protiv Srba u finalu ćemo morati igrati još i čvršće'', kazao je Žorić.

Srbi su sinoć razbili BiH sa 82:61 (Krstić 16, Savanović 15, Rašić 14) pa će u boj s Hrvatima za pobjednika prvog turnira zemalja nastalih raspadom bivše SFRJ.

''U posljednjoj službenoj utakmici, u osmini finala SP-a, naznačili smo da njima možemo parirati. U srpskom sastavu igra Savanovića vrlo je bitan faktor, igra s velikom lakoćom'', najavljuje Vranković večerašnji dvoboj (21 sat).

S lakoćom je sinoć igrao i Simon i iznenadio minutažom (28 minuta) i koševima (15). Uz Antu Tomića (7 koševa , 9 skokova) bio je naš najbolji pojedinac.

''Zabiti 65 koševa nije neki spektakli, no zato smo igrali sjajnu obranu'', ustvrdio je Simon.