Nastavlja se muka po OKC-u

S njim još nisu izgubili utakmicu: Pakleni dvojac zbog kojeg ni Warriorsi nisu sigurni

Houston Rockets sinoć su upisali desetu pobjedu zaredom, svladavši na svom terenu New Orleans Pelicanse sa 130-123.

Chris Paul i James Harden (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Clint Capela zabio je 28 koševa, a James Harden 12 koševa zaredom za Houston u zadnjoj četvrtini, nakon što je rezultat tri minute prije kraja bio izjednačen.

Harden najprije pogađa dva slobodna bacanja, a onda još pet pogodaka kojima dovodi Houston u vodstvo od 124-119 minutu i pol prije kraja. Jrue Holiday tada je pogodio koš za Pelicanse, ali je Harden zabio tricu i povećao vodstvo na 127-121.

Harden je utakmicu završio sa 26 koševa kojima je dodao 17 asistencija. Kod Pelicansa najbolji je bio Holiday s 37 poena, a Moore je dodao 36. Treba i spomenuti kako Houston još nije izgubio utakmicu sa zdravim Paulom u momčadi.

Golden State Warriorsi kod kuće su sa 111-104 bili bolji od Portland Trail Blazersa, a do pobjede ih je predvodio Kevin Durant s 28 poena, devet skokova, pet asistencija i tri bloka.

Klay Thompson ubacio je 24 koša za Golden State koji su još uvijek bez ozlijeđenog Stephena Curryja.

Najbolji strijelac utakmice, a i Portlanda bio je Damian Lilliard koji je postigao 39 koševa, od čega pet trica,

Miami Heat u gostima je sa 107-82 svladao Memphis Grizzliese.

Goran Dragić zabio je 19 koševa, a osim njega je još šest igrača Miamija imalo dvoznamenkasti učinak. Josh Richardson je ubacio 17, a Tyler Johnson i Bam Adebayo po 14 svaki.

Marc Gasol bio je najučinkovitiji u redovima Memphisa, kojem je ovo 15. poraz u 16 utakmica, s također 19 poena.

Chicago Bullsi uspjeli su sinoć pobijediti kod kuće vodeću momčad Istočne konferencije Boston Celticse koji su igrali bez Kyriea Irvinga sa 108-85.

Za pobjedu Chicaga Nikola Mirotić zabio je 24 koša, a Bobby Portis dodao 23.

Bulls su imali prednost od 18 koševa u drugoj četvrtini protiv Celticsa, a kada se Boston približio na 12 u zadnjoj, Bullsi su se jednostavno odvojili za svoju treću uzastopnu pobjedu.

Al Horford je predvodio Boston, utakmicu je završio s 15 poena, a Jaylen Brown, Marcus Smart i Terry Rozier ubacili su svaki po 13.

Poraz su doživjeli i Oklahoma City Thunder, od njih su bolji bili Charlotte Hornets sa 116-103. Dwight Howard za pobjedu svoje momčadi zabio je 23 koša, a Kemba Walker dodao 19.

Thunderu nije pomogao ni Russell Westbrook koji je postigao 30 koševa i upisao sedam asistencija.

Utakmica je bila izjednačena na 66-66 u trećoj četvrtini, ali onda se Charlotte odvojila i Oklahoma City ju nije stigla do kraja.

Los Angeles Clippers prekinuli su pobjednički niz Toronto Raptorsa od šest utakmica svladavši ih kod kuće sa 96-91.

DeAndre Jordan zabio je 14 koševa uz 17 skokova za Clipperse, a Harrell i Lou Williams ubacili su svaki po 17.

Jonas Valančiunas bio je najbolji strijelac Raptorsa s 23 poena kojima je dodao 15 skokova, a Serge Ibaka dodao je 17.